Зокрема, як запевняють у відомстві, у продукції «Прометея» виявлено тетрациклін і окситетрациклін, а в сирах «Миргородського сироварного комбінату» – окситетрациклін. Крім того, Россільгоспнагляд виявив підвищений вміст мезофільних аеробних і факультативно анаеробних мікроорганізмів у мороженій яловичині українського виробника «Прилуки-Агропереробка».
У зв'язку з виявленими порушеннями відомство ввело режим підвищеного контролю продукції, яка поставляється названими підприємствами.
Як повідомлялось, 29 липня російська санітарна служба ввела заборону на постачання до РФ продукції компанії Roshen через виявлені порушення після експертизи. Зокрема у відомстві заявили, що у молочному шоколаді Roshen виявлено бензопірен.
Білорусь, Молдова, Казахстан і Таджикистан після проведених перевірок не виявили в українських цукерках шкідливих речовин.
Втім після таких повідомлень Росспоживнагляд продовжує наполягати, що понад 90% продукції Roshen не відповідає «російським вимогам».
На думку експертів, у забороні на постачання до РФ продукції компанії Roshen є елемент російської політики проти України. За словами експертів, такі різносортові «наїзди» мають на меті спонукати до сильнішої інтеграції України з Росією – насамперед шляхом вступу України до Митного cоюзу.
Нагадаємо, у лютому 2012 року Росспоживнагляд заборонив ввезення українських сирів через те, що в них нібито містилася пальмова олія.
У квітні після перевірки українських заводів російськими фахівцями це звинувачення було зняте. У травні поставки відновилися.
За підрахунками Інституту економіки та прогнозування НАН України, через заборону на поставки в Росію молочний бізнес щомісяця недоотримував більше $26 млн.