Репортери без кордонів: представникам влади України можуть заборонити в’їзд до Європи

4 Травня 2012, 09:15

"Це абсолютно незалежні установи зарубіжні, які роблять ці рейтинги, і, мені здається, що для самих депутатів і європейських політиків краще приймати рейтинги ці до уваги, а не просто їх ігнорувати і відкидати. Тому що всі вони хочуть подорожувати до Європи. А ми знаємо випадки, коли, наприклад, меру Харкова Кернесу, йому чомусь було відмовлено у візі. Дивно чому, правда? Тому що Європа все це спостерігає, і вона робить свої висновки. Вони, наприклад, не хочуть тиснути руку чиновникам, які відомі, згідно з цим рейтингом, тим, що вони сильно обмежують свободу слова, тим, що, припустимо в Харкові, відсутній плюралізм ЗМІ", – сказала романюк.

За її словами, рівень свободи слова – це рівень репутації країни, яка не тільки пов'язана з іміджевими проблемами. "Це репутація, якій довіряють в світі. На ці рейтинги дивиться Рада Європи, на ці рейтинги дивиться Європейський союз, ООН, ОБСЄ – всі організації беруть їх до уваги ", – заявила Романюк.

Як повідомлялося раніше, відповідно до звіту Freedom House, ситуація в Україні за минулий рік погіршилася, а рівень свободи преси оцінюється як частково вільний.

За підсумками 2011 року Freedom House знизила на один пункт рейтинг політичних прав в Україні – з трьох до чотирьох.

Нагадаємо, в 2010 році Україна займала в рейтингу свободи слова Freedom House 115 місце, в 2011 – 121 місце. Роком раніше Freedom House погіршила ступінь свободи преси в Україні, яка перемістилася до групи "частково вільних".