“Регіонали” поділили між собою цифровий телепростір України

22 Серпня 2011, 08:46

Як пише Марія Попова у статті "Телевидение разобрали по частотам"в газеті "Коммерсант-Украина", група "Інтер" отримала – майже третину від усього ресурсу частот. Нацрада задовольнив заявки на всі 8 діючих каналів групи, включаючи ті, що до цих пір були доступні тільки в кабельних та супутникових пакетах – MTV, К2, "Мега", Enter-musicі "Enter-фільм".

Нацрада виявився прихильний і до заявок "України" Ріната Ахметова – група отримала три ліцензії (канали "Україна", "Кіноточка" і "НЛО-ТБ"), хоча зараз в неї входить тільки два канали – "Україна" і "Футбол".

Разом з тим група "1 +1" Ігоря Коломойського і StarLightMedia Віктора Пінчука змогли зберегти нинішні позиції.

StarLightMedia отримала ліцензії на "Новий канал", СТБ, М1 і ICTV, але не змогла вивести в національні частоти нішевий канал Q-TV.

У свою чергу "1 +1" отримала всього дві ліцензії – мовитина національних частотах будуть канали "Студія 1 +1" і ТЕТ, а "2 +2" і "УНІАН-ТБ" ліцензій не отримали.

А ряд невеликих каналів, включаючи ТВі, не отримали частот – вони дісталися кільком маловідомим компаніям.

З впровадженням в Україні цифрового мовлення на ринку з'являться і нові гравці. Так, сімліцензій отримали компанії, створені незадовго до розподілу.

Наприклад, єдиним спортивним каналом, який отримав цифрову ліцензію, став "Хокей" (компанія "Тотвельд"). Його засновником є ​​хокейний клуб "Донбас", який минулого року придбав віце-прем'єр Борис Колесников.

Ще одну ліцензію отримав канал "Голдберрі", власником якого за власною заявою є народний депутат Партії регіонів Едуард Прутнік, який свого часу заснував телеканал НТН. Згідно презентації каналу, він буде розповідати на національних частотах про життя в Європі, моду і подорожі.

Ще одну ліцензію рада надала каналу "Банк-ТБ" – офіційному віснику Нацбанку.

Частина компаній, які не отримали ліцензії, мають намір оскаржувати результати конкурсу.

На цьому поява нових каналів на ринку може не закінчитися. Вчора в Нацраді розглядали питання розподілу регіональних частот.

Напідставі раніше прийнятих рішень очевидно, що в Україні створюється ще один національний гравець. Більшу частину регіональних ліцензій отримали маловідомі компанії – "Партнер ТВ", "Новий формат ТВ", "ТВ Вибір", "Аріадна ТВ" і "Лідер ТВ".

При цьому топ-менеджери та засновники всіх компаній збігаються: директором "Партнер ТВ" є Юрій Федоренко, він же засновник "Нового формату". "ТВ Вибір" очолює Олександр Андріященко, він же заснував "Аріадна ТВ", "Лідер ТВ" керує Юрій Пузиренко, який в свою чергу є засновником і власником "Партнер ТВ". Три з п'яти компаній також мають єдиного засновника – Віталія Морозова.

Значну кількість ліцензій отримав також телеканал UBR, який входить в ESGroup(керівник – Юрій Каплуненко, чоловік першого заступника голови Нацради Оксани Головатенко). У національних частотах каналу відмовили, але зате дали 11 з 28 обласних центрів – у тому числі Київ.

Втім, уНацраді результати конкурсу вважають справедливими. "Канал "Хокей" – не тільки про хокей, а й про спорт взагалі", – коментувала на брифінгу перший заступник голови Оксана Головатенко. На її думку, поява каналу "MTV-України" у національній мережі також виправдано – він швидше молодіжний, ніж музичний (в ефірі вже є три музичних канали).

Від результатів розподілу частот залежало майбутнє розвиток національних телеканалів – до 2015 року за міжнародною угодою "Женева-2006" аналоговий сигнал в країні буде вимкнено.

Зараз в Україні 16 національних ефірних телеканалів. Після переходу на цифрове мовлення їх буде 28, але заявок на отримання частот було подано вдвічі більше – 59.

Конкурс на видачу національних частот проводився Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення з 15 по 18 серпня.