Регіонал вирішив, що владі України “Богом дано” об’єднати Митний і Європейський союзи

9 Січня 2013, 09:32

Normal
0

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

"Можливо, нам Богом дано зіграти роль інтегратора, об'єднувача. Світ йде шляхом глобалізації. Так може, ми об'єднаємо і Митний союз, і Європейський союз. І Україні випаде честь об'єднати два найпотужніші мегаполіси", – сказав Чечетов.

Водночас він підкреслив безальтернативність євроінтеграційного курсу України.

"Що стосується курсу на євроінтеграцію, то він безальтернативний, оскільки чітко задекларовано в законі про основні засади зовнішньої політики", – додав Чечетов.

За його словами, потрібно робити спільну заяву (парламентських фракцій – Ред.) та продемонструвати таким чином бажання всього парламенту якнайшвидше інтегруватися в Європейський союз.

"Хоча там і не все так просто, але стандарти життя набагато вищі, ніж у нас. Це наш орієнтир, ми до цього йдемо і обов'язково прийдемо", – зазначив Чечетов. Він також наголосив, що країни борються за Україну. "Є у нас і інший стратегічний партнер – Росія. Я запалився гордістю за свою країну: дивіться, яка боротьба йде за Україну: Росія хоче, щоб ми увійшли в Митний союз, Європа хоче до себе. Можете пригадати, щоб так боролися за Естонію, Латвію, Литву, Польщу? При всій повазі до цих країн", – резюмував Чечетов.

Як повідомлялось, нещодавно президент Віктор Янукович заявив, що Україні варто розглянути можливість адаптації в законодавстві тих норм Митного союзу, які не суперечили б міжнародним зобов'язанням.

В свою чергу, прем'єр-міністр Микола Азаров вважає життєво важливим для української економіки досягнення домовленостей про співпрацю з Митним союзом.

Нагадаємо, що 18 грудня Янукович переніс свій візит до Російської Федерації.

До цього, урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД, Євразійським економічним співтовариством (ЄврАзЕС) і регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян заявляв, що за підсумками візиту мало бути ухвалене політичне рішення і створена робоча група по вивченню умов приєднання України до ЄврАзЕС та інтеграції у Митний союз.

Згодом ЗМІ повідомили, що Україна пропонувала вступпити до ЄврАзЕС з обіцянкою продовжити інтеграцію у Митний союз, але не надала юридичних гарантій.

3 січня голова МЗС України Леонід Кожара повідомив, що 13-14 січня до України прибуде з візитом міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров.

За його словами, під час переговорів буде обговорюватися тема участі України в Митному союзі.

Національна платформа Східного партнерства, що об’єднує понад 150 громадських організацій в Україні, виступила категорично проти приєднання України до Митного союзу Росії, Казахстану та Білорусі.

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Обычная таблица”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}