НОВИНИ

Понад 150 громадських організацій закликають Януковича не віддавати Україну в Митний союз

Національна платформа Східного партнерства, що об’єднує понад 150 громадських організацій в Україні, виступила категорично проти приєднання України до Митного союзу Росії, Казахстану та Білорусі. Про це йдеться в зверненні Національної платформи до президента України, Кабінету міністрів та Верховної Ради щодо питань євроінтеграції та можливого входження в Митний союз.

«Громадські організації вимагають прозорості при розробці та ухваленні стратегічно важливих рішень та пропонують розпочати широкий суспільний діалог щодо змісту документів, які можуть бути підписані: як у сфері енергетичної співпраці, так і торговельних відносин, під час планованого на 1-у половину 2013 р. візиту президента України до Росії», - йдеться в зверненні.

«Ми готові допомогти президенту, уряду та парламенту здійснити всі необхідні кроки для усунення перешкод на шляху до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, зокрема тих, що вказуються у висновках Ради ЄС щодо України від 10.12 .2012» – йдеться у заяві Національної платформи Східного партнерства.

Водночас Національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства вказує на необхідність створення дієвого механізму координації дій органів влади у питаннях європейської інтеграції та пов’язаних реформ, визначення відповідальних осіб за координування органів виконавчої влади у складі Кабінету міністрів та надання їм відповідних повноважень, забезпечення персональної відповідальності членів уряду за невиконання євроінтеграційних завдань.

Нагадаємо, Віктор Янукович вважає, що Україні варто адаптувати в національному законодавстві деякі норми Митного союзу. А Микола Азаров вважає життєво важливим для української економіки досягнення домовленостей про співпрацю з Митним союзом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.