НОВИНИ

У Кремлі чекають від Януковича юридичних гарантій вступу України у Митний союз

Україна пропонувала свій вступ до ЄврАзЕС з обіцянкою продовжити інтеграцію у Митний союз, але не надала юридичних гарантій.

Джерело "КомерсантЪ-Украина" в адміністрації президента РФ розповіло, що деталі зустрічі Путіна з Януковичем трималися в таємниці. МЗС двох країн були фактично усунені від підготовки зустрічі, весь діалог проводився на рівні адміністрацій президентів Росії і України.

За словами співрозмовника видання, при підготовці візиту Київ демонстрував готовність підписати пакет документів, але у Москви залишалися сумніви з приводу готовності України виконувати взяті на себе зобов'язання.

"До вечора понеділка Київ продовжував переконувати нас переглянути чинний газовий контракт, не даючи при цьому гарантій вступу до Митного союзу. Ми ж означили свою позицію. Якщо не буде юридичних гарантій вступу, то мови про перегляд газових угод бути не може ", - пояснив співрозмовник видання.

За його даними, Україна пропонувала свій вступ до ЄврАзЕС з обіцянкою продовжити інтеграцію у МС після ліквідації всіх перешкод, в тому числі конституційних обмежень. Але цього Москві виявилося недостатньо.

У Кремлі пам'ятають, що один з колишніх членів ЄврАзЕС - Узбекистан - свого часу призупинив членство в цій організації. Україна, отримавши жадану знижку на газ, також могла б відмовитися від продовження процесу вступу до МС, а згодом за прикладом своїх узбецьких колег і зовсім вийти з ЄврАзЕС.

У Кремлі стверджують, що ще в ніч на вівторок стала очевидна безглуздість зустрічі, після чого сторони домовилися відмовитися від неї.

"Наша позиція в цьому питанні принципова Як тільки Україна буде готова прийняти російські умови, тоді і відбудеться зустріч", - резюмував співрозмовник видання.

Між тим, в офіційних коментарях російські чиновники висловлюють надію на те, що Україна прийме вимоги Кремля.

Радник президента РФ Сєргєй Глазьєв, який до недавнього часу обіймав посаду відповідального секретаря МС, запевнив, що Україна буде змушена повернутися до питання приєднання до створених Росією інтеграційних об'єднань.

Українська ж влада не демонструє стабільної позиції з даного питання.

Як повідомлялось, 18 грудня Віктор Янукович переніс свій візит до Російської Федерації До цього урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД, Євразійським економічним співтовариством (ЄврАзЕС) і регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян заявляв, що за підсумками візиту буде ухвалене політичне рішення і створена робоча група по вивченню умов приєднання України до ЄврАзЕС та інтеграції у Митний союз.

Опозиція пообіцяла Януковичу найжорсткішу реакцію, якщо він здасть Україну у Митний союз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.