НОВИНИ

Янукович: Україна має адаптувати деякі норми Митного союзу

Президент Віктор Янукович вважає, що Україні варто адаптувати в національному законодавстві деякі норми Митного союзу. Про це він заявив в інтерв’ю «Комсомольській правді в Україні».

«Україна сьогодні шукає інструменти і можливості для взаємовигідної співпраці з цим інтеграційним об’єднанням. Адже не варто забувати, що країни Митного союзу є величезним ринком збуту української продукції, товарообіг України з цією організацією перевищує $60 млрд», – наголосив президент.

На його думку, Україні варто розглянути можливість адаптації в національному законодавстві тих норм Митного союзу, «які б не суперечили нашим міжнародним зобов’язанням».

«Зараз над цим питанням працюють експерти з обох сторін. Планувалося, що до 18 грудня вони підготують конкретні пропозиції. Але зустріч довелося перенести на більш пізній термін через те, що експертам поки не вдалося узгодити всі нюанси майбутніх домовленостей», – пояснив він.

Нагадаємо, що 18 грудня Янукович переніс свій візит до Російської Федерації.

До цього, урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД, Євразійським економічним співтовариством (ЄврАзЕС) і регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян заявляв, що за підсумками візиту мало бути ухвалене політичне рішення і створена робоча група по вивченню умов приєднання України до ЄврАзЕС та інтеграції у Митний союз.

Пізніше газета «Коммерсанть-Украина» із посиланням на власне джерело повідомила, що Україна пропонувала свій вступ до ЄврАзЕС з обіцянкою продовжити інтеграцію у Митний союз, але не надала юридичних гарантій.

3 січня голова МЗС України Леонід Кожара повідомив, що 13-14 січня до України прибуде з візитом міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров. 

За його словами, під час переговорів буде обговорюватися тема участі України в Митному союзі.

Він зазначив, що протягом найближчих місяців буде активізовано обговорення тих форматів, при яких Україна могла б співпрацювати з Митним союзом без набуття членства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.