Регіонал радіє, що цьогоріч удвічі зменшилося число податкових перевірок

27 Травня 2011, 21:39

Відповідаючи на запитання щодо позитивних наслідків роботи нового Податкового кодексу, Віталій Хомутиннік повідомив, що це, насамперед, додаткові доходи в бюджет, які надходять з податку на прибуток та з ПДВ.

«Позитивне – це доходи у бюджет, в першу чергу. З податку на прибуток – на місяць десь у 1,7–1,8 раза більше, ніж у тому самому місяці минулого року. Щодо ПДВ – збільшення відбувається також у два і більше разів. Причому, ці всі надходження – це на тлі того, що контрольно-перевірочна робота знизилася вдвічі», – зауважив він.

Парламентар також зазначив, що за 4 місяці дії нового Податкового кодексу вдвічі зменшилась кількість податкових перевірок. «Ми проаналізували кількість перевірок за 4 місяці. Їх рівно вдвічі менше. До того ж, не слід забувати про те, що податок на прибуток з квітня не 25%, а 23%», – наголосив політик.

Крім того, він зазначив, що 13 місцевих податків і зборів ліквідовані у порівнянні з минулим роком.

Окреслюючи основні зміни, які пропонують регіонали до Податкового кодексу, Хомутиннік зазначив, що пропонується скасування соціального внеску для інвалідів та пенсіонерів, які можуть працювати на спрощеній системі і мають фізичну можливість.

Крім того, «штрафи для спрощенців, які минулого року не сплачували соціальні внески, ми теж амністуємо. Все інше – це лише подано до парламенту урядом, і ми ще не починали це розглядати, бо немає повноцінного документа», – зазначив народний депутат.

«Я думаю, що ми всі питання вирішимо до кінця літа. Питань безліч. По-перше, який має бути обсяг у спрощенців – 500 тис., 1 млн. або 2 млн. По-друге, яка ставка повинна бути – менше або більше. Хто може працювати за цими видами діяльності, а хто ні… І низка інших питань – вони всі відомі, всі зрозумілі. Думаю, що у робочому порядку ми їх до кінця сесії всі вирішимо. В усякому разі ми собі ставимо таке завдання», – резюмував народний депутат. 

 

Зазначимо, що, за даними «Тижня», з початку 2011 року внаслідок посилення фіскального тиску понад 56 тисяч підприємців згорнули легальний бізнес.