Раді рекомендували створити комісію для перевірки уряду Яценюка

8 Квітня 2015, 19:48

Антикорупційний комітет Ради рекомендував парламенту створити тимчасову спеціальну комісію для перевірки звинувачень уряду Арсенія Яценюка в корупції. Про це повідомив депутат БПП Сергій Лещенко.

"11 голосів "за", мій – в тому числі. За логікою "Народного фронту", тепер ми також "прихвостні" Кремля", – написав Лещенко у своєму Facebook.

"На правоохоронному комітеті "Народний фронт" протягнув своє рішення – створити лише "робочу групу", що означає – забути про цю тему. Що мене вразило на спільному засіданні двох комітетів – це те, як затято деякі депутати Ляшка захищали уряд Яценюка, кидаючись звинуваченнями на адресу Борислава Берези "що, Льовочкін купив?". Чути це від політичних "похресників" самого Льовочкіна – вищий пілотаж політичного цинізму", – додав Лещенко.

Водночас депутат від "Народного фронту" Вікторія Сюмар переконана, що створення ТСК – це лише "шоу", що покликане "зруйнувати залишки довіри до коаліції".

"Виходить відсторонений чиновник і каже: Яценюк вкрав 7млрд. Кабмін проводить розслідування, дає документи і показує, що цифра ця за 2007-2014 роки. Комітет ніби то профі у боротьбі з корупцією розглядає і питає чиновника: у ваших актах хоч десь фігурує Яценюк? Той каже: ні. Після цього ніби то профі з комітету з протидії корупції пропонують створити робочу групу з них, з профі, для фахового вивчення питання і розгляду всіх документів та звітів ГПУ та Кабміну. Вони кажуть ні, і голосують за створення політичного інструменту – спеціальної комісії Ради, де будуть ніякі не профі, а "найбільш горласті хлопці"… Що це дасть? Одне: яскраве шоу та картинку. Навіщо? Бо комусь треба не правда, а довге шоу "Лінча над прем'єром". Кому це треба? Тим, хто хоче дискредитувати все і всіх, зруйнувавши залишки довіри до коаліціі. Після цього знову спитають: а чому нікого не посадили? А тому, що завдання – не правда і не правосуддя. Завдання – шоу", – написала Сюмар у Facebook.

Нагадаємо, екс-голова Державної фінінспекції Микола Гордієнко заявляв про корупцію в Кабміні Арсенія Яценюка. Повідомлялося, що ревізією було встановлено факти корупційної діяльності, якими було завдано збитки державі на суму понад 7,58 млрд. грн.

Яценюк спочатку відсторонив, а потім звільнив Гордієнка.

Після цього Генпрокуратура почала перевіряти цю інформацію. Згодом у ГПУ повідомили, що було порушено 12 кримінальних справ за заявою Гордієнка.