Рада розгляне 3755 поправок до проекту нового КПК

10 Квітня 2012, 09:45

За словами депутата від Партії регіонів Володимира Олійника, із цих поправок 1070 комітет підтримав, щодо 450 – не визначився.

«Якщо підходити формально, то 3755 поправок по півтора хвилини – це сто годин. Особливо складно після обіду, з 16 години, тому що ми плануємо працювати до ночі, а якщо не встигнемо, продовжимо в середу. Але я готовий навіть стати на коліна, щоб наш народ хоч трішки підняти з них. А новий КПК само це і зробить», – заявив Олійник газеті «Сегодня».

За його словами, «напевно, вперше європейські експерти про надісланий ним законопроект сказали, що він на 99% відповідає європейським нормам».

«Якби КПК залишився в тому вигляді, в якому ми брали його в першому читанні, це була б катастрофа, в тому вигляді його наше суспільство не прийняло б, це як голову верблюда пришити коню. Але якщо будуть прийняті ті поправки, які ми підтримали в комітеті, ситуація буде краще. Хоча все одно найголовнішим залишається не питання прийняття, а те, як зможуть виконувати новий кодекс півмільйона людей, які згідно з ним працюють», – вважає, в свою чергу, голова того ж комітету, бютівець Володимир Швець.

Крім проекту КПК Верховна Рада планує розглянути законопроект №9753 про дозвіл проведення судових засідань у режимі відеоконференцій.

Також повісткою передбачається розгляд законопроекту № 9707-1, яким пропонується визначити правові, економічні й соціальні засади ведення органічного виробництва сільськогосподарської продукції, зокрема продуктів харчування.

Крім цього, заплановано розгляд законопроекту №7253, яким пропонується спростити процедуру державної реєстрації партій, їх осередків і змін у їх статутні, програмні й інші документи.

Порядок денний передбачає, крім цього, розгляд законопроекту №9155 про заборону Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» і компаніям, 50% і більше яких належать державі, експорт природного газу.

Нагадаємо, голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов допускає можливість розгляд парламентом у другому читанні проекту Кримінально-процесуального кодексу протягом 2 днів – 10 і 11 квітня.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала Верховну Раду забезпечити гарантії запобігання катуванням та іншим видам жорстокого поводження в проекті нового Кримінально-процесуального кодексу. 

9 лютого Рада прийняла в першому читанні новий Кримінально-процесуальний кодекс.