Пинзеник наголошує, що нинішня влада встановила рекорд за держгарантіями

31 Липня 2012, 13:16

"Дорвавшись після відпочинку до кнопки голосування народні депутати "порадували" країну низкою економічних сюрпризів. Одним із них стало рішення про модернізацію України китайськими технікою, технологіями і продуктами та надання під них кредитів Китаю", – зазначив політик.

"Мудрі китайці знаходять будь-який спосіб просувати свої товари на зовнішні ринки. Гарантії ж за кредитами дає наша держава -Україна, а джерелом забезпечення таких гарантій стає державний бюджет", – наголосив він.

Пинзеник наголосив, що змінами до закону про державний бюджет на 2012 рік обсяг держгарантій збільшено більш, ніж у учетверо (з 15 млрд до 68,8 млрд гривень).

При цьому економіст зазначив, що це рекордна сума, яка будь-коли затверджувалася в українському бюджеті.

"За умови надання таких гарантій та за наявних тенденцій виконання бюджету державний борг України (прямий та гарантований) цього року може впритул наблизитися до 600 млрд гривень і перевищити 40% ВВП. І цей рік може зайняти "достойне місце" у втягуванні країни у борговий зашморг в обсязі понад 100 млрд гривень, конкуруючи з 2004 та 2010 рр. (приріст 128 млрд і 114 млрд гривень відповідно)", – відзначив екс-міністр.

Він зауважив, що "в українських реаліях гарантований борг по суті є дефіцитом бюджету, бо дуже швидко стає прямим державним боргом".

"У наших умовах гарантовані державою кредити – це спосіб кредитування, коли гроші беруть одні, а повертати доводиться іншим. Важко сподіватися на іншу ситуацію, коли комерційні ризики бере на себе держава. Відродження порочної практики гарантій (крім "Автодору", з 2000 по 2008 рр. включно державні гарантії не надавалися) та стрімке нарощування державних гарантій не є тим сигналом, що додає спокою українській економіці та інвесторам", – резюмував Пинзеник.

Нагадаємо, станом на 30 червня 2012 року державний і гарантований державою борг України становив 479 млрд 756 млн 617,55 тис. грн, або 60 млрд 025 млн 851,46 тис. дол.