Присяжнюк хоче продавати землю по 1,5 тис. га в одні руки

2 Липня 2011, 18:37

«Придбання землі в одні руки буде обмежено», – сказав він.

За словами міністра, в середньому кожна людина зможе купити не більш як півтори тисячі гектарів землі, але загалом це залежатиме від того, в якій кліматичній зоні знаходитиметься земельна ділянка.

Крім того, додав Присяжнюк, покупець паю перед купівлею повинен буде оприлюднити свої доходи.

«Ми передбачаємо обов`язкове декларування доходів, щоб можна було купити земельний пай», – зауважив мінстр.

За його словами, нині в державі лунає дуже багато нарікань, що землю скуповуватимуть через підставних осіб.

«Я хотів би побачити, хто сьогодні готовий комусь дати даром 3-4 млн. грн. для купівлі землі, враховуючи, що пай приблизно 4 га», – сказав він.

Присяжнюк також зауважив, що уряд також пропонує низку механізмів із запобігання спекуляцій на ринку землі. За його словами, якщо особа захоче продати куплений пай, то «повиненна буде заплатити 100% мита в перший рік, 90% – в другий, і так до десятого року».

«Тобто економічно тебе поставлять в такі рамки, що перепродувати землю раніше ніж через 10 років буде економічно невигідно «, – сказав він.

Як повідомлялось, на думку народного депутатат від НУНС Анатолія Гриценка, пропонована президентом і урядом земельна реформа, призведе до того, що всю землю скуплять декілька сімей, а власників земельних паїв змушуватимуть віддати свої ділянки.

Нині вже відбувається масова скупка юридичних осіб, які мають право оренди, адже за урядовим законопроектом саме такі особи матимуть переважне право на придбання у власність землі, до того ж – у необмеженому обсязі.

Кабінет міністрів 20 червня схвалив законопроект «Про ринок земель».

15 червня, президент Віктор Янукович заявив, що на продаж землі іноземцям буде запроваджено мораторій. Купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення, відповідно до законопроекту, зможуть громадяни України, фермери і держава в особі або державного земельного банку або державного земельного фонду.

До 2012 року в Україні діє мораторій на продаж земель сільгосппризначення.

Нагадаємо, у березні перший заступник глави Адміністрації президента Ірина Акімова заявляла, що у разі введення ринку земель сільськогосподарського призначення право її купувати має бути надане іноземцям, які б захотіли на ній працювати.