Протистояння між Мін’юстом і депутатами може ускладнити візові переговори з ЄС

14 Лютого 2012, 09:45

Про це пише газета "Коммерсант-Украина".

Вчора на сайті парламенту було оприлюднено проект закону № 10036 "Про документи, що засвідчують особистість, її спеціальний статус і підтверджують громадянство України", який передбачає перехід України на використання документів з біометричними даними. Його зарестрували "регіонали" Валерій Коновалюк, Ірина Бережна та депутат від НУНС Володимир Мойсик. Як повідомлялося, їхній попередній законопроект № 8507 "Про документи …" заветував президент.

Втім, як зазначає видання, новий депутатський проект закону про біометричніпаспорти значною мірою повторює текст раніше ветованого закону.

"Головною зміною стала відмова від використання чіпа з біометричними даними в трьох типах документів – соціальному і пенсійному посвідченнях, а також посвідченні інваліда", – пише газета. Разом з тим низку зауважень президента так і не було враховано.

Тим часом у Мін'юсті заявляють, що також розробили нову редакцію закону. "Виконуючи доручення Кабінету міністрів, ми вже підготували законопроект. Зараз він проходить міжвідомче узгодження і буде винесений на одне з найближчих засідань уряду ", – заявила прес-секретар міністерства Лія Ільченко.

Таким чином, як пише видання, "на сьогоднішній день залишається незрозуміло, чи підтримає парламент майбутню ініціативу уряду або ж зупиниться на проекті № 10036".

Науковий директор Інституту євро-атлантичного співробітництва Олександр Сушко висловив побоювання, що підсумком цього протистояння стане остаточний зрив графіків безвізового діалогу України.

"Якщо Рада знову прийме закон, який уряд не буде ідентифікувати з собою, може з'явитися нове вето, і тоді все піде по третьому колу", – пояснив експерт.

Нагадаємо, у листопаді минулого року прем'єр-міністр Микола Азаров написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, що Кабінет Міністрів має намір розробити новий законопроект про введення біометричних паспортів.

13 лютого цього року Європейська комісія у своїй другій доповіді заявила про "деякий прогрес", досягнутий Києвом щодо виконання Україною Плану дій з лібералізації візового режиму.

Як відомо, ухвалення цього закону  є першою вимогою Плану дій візової лібералізації, наданого Україні Євросоюзом.