Прокурора Закарпаття обурила бездіяльність і профнепридатність місцевої міліції

13 Лютого 2013, 11:58

Прокурор вимагає вирішити питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників УМВС України в Закарпатській області, які не впоралися із виконанням покладеного на них державою обов’язку з розкриття резонансних злочинів.

Зокрема, прокуратура вказує на зростання злочинів, пов’язаних з умисним пошкодженням майна. Так, у органах внутрішніх справ області наразі зареєстровано 323 злочини (із яких 41 у 2012 році) щодо умисного пошкодження майна шляхом підпалу, з них розкриті тільки 5. Їх вже направлено до суду. Причому, наголошують в прокуратурі, жодного резонансного злочину цієї категорії не розкрито.

Серед таких злочинів – в основному підпали автомобілів співробітників правоохоронних органів, працівників органів влади та місцевого самоврядування: члена виконкому Ужгородської міської ради Маргарити Мощак, заступника Ужгородського міського голови Юрія Белякова, колишнього начальника управління майном міста Ужгород Володимира Мартина.

У прокуратурі відзначають, що майже у всіх кримінальних справах цієї категорії досудове слідство правоохоронцями було зупинено на підставі п. 3 ст. 206 КПК України, коли не встановлено особу, яка вчинила злочин.

Наразі, за даними прес-служби, вже скасовано 37 таких незаконних постанов слідчих міліції про призупинення досудового слідства і надано письмові вказівки у цих справах. 

«Прокурори вивчили ці кримінальні провадження і встановили, що досудове розслідування у них проводиться на вкрай низькому професійному рівні, а слідчі дії безпланові та епізодичні. Це призвело до безпідставної тяганини та неприйняття кінцевого рішення, а досудове слідство у справах передчасно і безпідставно зупинялося», – заявляють у прес-службі прокуратури.

Крім того, прокурорськими перевірками виявлено, що у 20 оперативно-розшукових справах з моменту заведення не проводились жодні розшукові заходи. «Дані справи лежать без руху, не зважаючи на те, що вже неодноразово перевірялись працівниками облпрокуратури, по ним надавались вказівки по усуненню порушень, а також вказувалось керівництву органів внутрішніх справ області на активізацію оперативно-розшукової роботи», – йдеться поданні прокурора.

«Вказані порушення вимог Закону України “Про міліцію”, «Про оперативно-розшукову діяльність», Кримінального процесуального кодексу України стали можливими внаслідок відсутності належного контролю з боку керівників УМВС за виконанням підлеглими працівниками покладених на них обов’язків, недостатнього рівня професійної підготовки та неналежного виконання своїх службових обов’язків слідчими та оперативними уповноваженими щодо взаємодії у розкритті кримінальних правопорушень.

Все це в сукупності негативно впливає на стан боротьби зі злочинністю і потребує негайного вжиття заходів щодо усунення зазначених порушень чинного законодавства»- йдеться у поданні прокурора Закарпаття.