Прокуратура оскаржує рішення суду у справі “чорних трансплантологів”

16 Серпня 2013, 19:59

Досудовим слідством було встановлено, що з 2009 р. по 2010 р. зазначені особи через інтернет підшукували людей, охочих за гроші продати свої внутрішні органи, а саме нирки, і обіцяли їм допомогти знайти покупців.

За законодавством трансплантація нирок між особами, які не є родичами, в Україні заборонена. Однак, як зазначили в прокуратурі, злочинна група на підставі підроблених документів про спорідненість між донорами та реципієнтами, організували проведення таких операцій в Національному інституті хірургії та трансплантації академії медичних наук України ім. Шалімова.

Крім того, операції проводилися на території інших країн, де проведення трансплантацій дозволено за спрощеним порядком.

"Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції про закриття вказаної кримінальної справи, прокуратура столиці звернулася до Апеляційного суду з вимогою відновити розгляд справи", – йдеться в повідомленні.

Прокуратура вбачає у діях обвинувачених ознаки вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації), ч.5 ст. 143 КК України (порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини), ч. 3 ст. 149 КК України (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини).

Крім того, прокуратура оскаржить занадто м'яке покарання, одному з фігурантів справи, який втягнув у протиправну діяльність неповнолітнього.

Як повідомлялось, вчора Оболонський районний суд столиці закрив гучну справу про "чорних трансплантологів".

У липні Печерський районний суд Києва змінив запобіжний захід трьом лікарям з арешту на заставу за клопотанням підсудних. 

Нагадаємо, трьом лікарям-трансплантологам Інституту ім. О.Шалімова  було пред'явлено обвинувачення за ст. 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини). За інформацією міліції, столичні лікарі входили до складу злочинного угруповання, учасники якого впродовж тривалого часу здійснювали торгівлю людьми з України в Азербайджан. Лідером є громадянин Ізраїлю без медичної освіти. За даними слідства, з 25 операцій 15 лікарі інституту зробили в Азербайджані, решту – в Еквадорі та Косовому. Дві операції було зроблено безпосередньо в Інституті ім. Шалімова.

У жовтні 2011 року прокуратура Києва завершила розслідування і направила до суду цю кримінальну справу. Під час слідства лікарі перебували під вартою.

 Читайте також: Темна справа: в Україні процвітає чорний ринок людських органів