Прокуратура Луганщини не оскаржуватиме рішення облради про російську мову

11 Червня 2011, 14:38

«Дійсно, ми вивчали цю ситуацію і рішення обласної ради. І, на нашу думку, підстав для прокурорського втручання немає», – зазначив Мичка.

«По-перше, в самому рішенні взагалі немає будь-яких юридичних формулювань, які б надавали статус російській мові регіональної або іншим чином визначали її юридичний статус. Резолютивна частина цього рішення полягає у тому, щоб інформувати громадськість про те, що існує рішення Конституційного Суду України від 14 грудня з його цитуванням і ст. 5 Закону України «Про мови» (цитата), згідно з якими громадяни мають право звертатися до державних органів, підприємств, установ українською, російською або іншою мовою, прийнятною для сторін», – стверджує Мичка.

За його словами, «це рішення (облради – ред.) носить більше інформативний характер і може розглядатися виключно в політичному сенсі, а юридичного підґрунтя для прокурорського втручання немає».

«Облрада вирішила довести до відома населення положення діючого законодавства. Тут не має таких формулювань, як визначити російській мові регіональний статус мови, як це було 2006 року, коли були підстави для вжиття заходів реагування. Які мотиви (прийняття цього рішення – Ред.) – це не наша компетенція. За своєю юридичною суттю, воно нічого не вирішує, тому що громадяни і так звертають російською мовою», – додав чиновник.

Нагадаємо, 27 травня Луганська облрада прийняла рішення "Про реалізацію конституційних гарантій на вільне використання російської мови, інших мов національних меншин у Луганській області".

Голова Українського юридичного товариства Олег Березюк в коментарі Тижню заявив, що це рішення суперечить Конституції та законам України, а тому його повинні оскаржити прокурор чи глава облдержадміністрації.

читати ще

показати ще