Порошенко внесе у ВР новий законопроект щодо статті про незаконне збагачення

27 Лютого 2019, 13:14

Президент Петро Порошенко невідкладно внесе у Верховну Раду новий законопроект щодо статті про незаконне збагачення, у якому будуть враховані зауваження Конституційного суду України до цієї статті Кримінального кодексу України. Про це заявила представник президента у парламенті Ірина Луценко.

 

"Президент невідкладно внесе законопроект, де будуть враховані зауваження КСУ, і стаття буде повернута вже без невідповідності українському законодавству, а у відповідності українській Конституції", – підкреслила представник президента.

 

Народний депутат наголосила, що проект буде внесено до Верховної ради, як тільки його напишуть спеціалісти.

 

"Як тільки спеціалісти напишуть цей законопроект, його буде невідкладно подано", – додала вона.

 

Представник президента наголосила, що законопроект глави держави буде розглянуто в парламенті як невідкладний.

 

"Законопроект як невідкладний має бути розглянутий у парламенті. Терміни його, як правило, скорочені…. У законопроекті ця стаття буде виписана як корупційне діяння, як кримінальна відповідальність за корупційні злочини, але ніхто ніхто не відміняв і Конституцію України. Ви знаєте, 63 стаття – презумпція невинуватості, де слідчі і правоохоронні органи повинні доводити факти будь-яких кримінальних злочинів, в тому числі і цей злочин", – додала Луценко.

 

Нагадаємо, 26 лютого стало відомо, що Конституційний суд України скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.

 

12 грудня 2017 року до суду на покарання за незаконне збагачення поскаржились 59 народних депутатів. Їхні інтереси у суді представляв парламентар від "Народного фронту" Павло Пинзеник. Підписи під поданням також поставили Дмитро Колєсніков та Ігор Шурма від "Опозиційного блоку", Максим Поляков і Євген Дейдей від "Народного фронту", Антон Кіссе від "Відродження" та інші.

 

Згідно з розкладом КС, засідання щодо статті 368-2 дійсно мало відбутись 26 лютого.

 

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.