«Я думаю, що в цьому контексті конфлікт не між Гриценком і «Батьківщиною», це персональний конфлікт між Гриценком і Яценюком. І рішення фракції «Батьківщина» щодо Гриценка – це персональна помста Гриценку, але у формі колективного рішення, рішення фракції», – вважає експерт.
«Помста за що? Конфлікт виник не сьогодні і навіть не в п’ятницю, адже приводом стала ситуація в п’ятницю, коли Гриценко виступив з різкою критикою в ефірі «Інтера» на шоу Савіка Шустера. Мені здається, що взагалі це такий складний психологічний, перш за все, конфлікт. Гриценко – такий «правдоруб. І він давно критично ставився до Яценюка, ще з часів спільної роботи в уряді за президентства Ющенка. Але конфлікт почав загострюватися, набувати таких політичних форм, Гриценко став таким собі опозиціонером всередині фракції «Батьківщина» з осені минулого року, після парламентських виборів. От тоді все починалося. От остання крапля була в п’ятницю. І це стало причиною того, що терпець Яценюка урвався і він, ставши вже керівником політради «Батьківщини», ініціював це рішення», – пояснив Фесенко.
На його думку, у цій ситуації неправі обидві сторони.
«Проблема Гриценка в тому, що він занадто принциповий. Він за станом свідомості, за психологічним складом, такий правдоруб. Із чим не погоджується – починає критикувати. Але в цьому випадку його характер, мені здається, зробив і для нього, і для опозиції таку дурну службу. Оце «правдорубство» врешті-решт спричинило одну з конфліктних ліній у фракції «Батьківщина» і посилило отой особистий конфлікт, психологічний конфлікт, між Яценюком і Гриценком», – зазначив Фесенко.
«Гриценко просто не стримував себе, а треба було. Треба було все-таки бути гнучким, виконувати якісь етичні принципи заради нормальної атмосфери всередині фракції», – вважає він.
За його словами, помилка Яценюка в тому, що він, хоч і достатньо довго стримував себе, не відповідав на критику Гриценка, однак не йшов на залагодження цього конфлікту.
«Він, врешті-решт, вчорашнім рішенням фракції теж припустився серйозної помилки. Тому що рішення із закликом скласти мандат не було ні стосовно Мартиненка, ні тих, хто не голосував за відставку Азарова. Мені здається, вчорашнє рішення «Батьківщини» нагадує помсту. І воно за формою нагадує прояв нетерпимості. Тому обидві сторони – неправі, і їх публічний скандал, публічні «розборки» об’єктивно грають на користь владі», – вважає Фесенко.
Як відомо, 17 червня фракція "Батьківщина" звернулася до Гриценка з вимогою скласти депутатський мандат. Як повідомили в партії, рішення було ухвалене після дискусії фракції навколо дій Анатолія Гриценка, «які суперечать угоді про непоборювання опозиційних політичних сил та які свідчать про його активну участь в інформаційній війні влади проти опозиції».
Гриценко у відповідь заявив, що складе мандат лише разом з Яценюком.
У свою чергу Яценюк заявив, що вважає пропозиції щодо складення ним мандату спецоперацією влади проти нього.
Гриценко у відповідь заявив, що на відміну від Яценюка, не спілкується із представниками адміністрації президента.