Події 13 січня: у Маріїнському парку «ожив» Антимайдан, Мінкульт погрожує УГКЦ судами, ВАСУ залишив у силі «поправку проти Кличка»

14 Січня 2014, 00:25

13 січня у Києві в Маріїнському парку відновилися протести так званого Антимайдану. Зокрема, зранку понеділка біля станції метро "Арсенальна" збиралася група протестувальників. Табличка повідомила, що вони з Житомирської області. Колоною керував чоловік із гучномовцем.

Офіційне відкриття наметового містечка відбулося приблизно о 10-й годині ранку.

Мешканці наметового провладного містечка кажуть, що основна мета їхнього перебування у Маріїнському парку – забезпечення спокійного прийняття бюджету депутатами.

Водночас, цього ж дня учасниці Антимайдану намагалися розібрати барикаду на перетині вулиць Богдана Хмельницького і Хрещатик . За словами депутата від опозиції Ірини Геращенко, на місці події була присутня Вікторія Шилова, відома як кандидат у депутати на виборах 15 грудня (була виключена з радикальної партії Олега Ляшка). Вона наполягала, що майданівці перешкоджають проїзду Хрещатиком двох вантажівок із активістами, які прямують на мітинг під Радою.

13 січня стало відомо, що Міністерство культури України погрожує судовими позовами Українській греко-католицькій церкві за участь духовенства у протестах. Про це заявив предстоятель УГКЦ Святослав (Шевчук).
За його словами, УГКЦ отримала від Мінкульту лист з попередженнями та погрозами.

"Доволі цікаво, що в цьому листі вперше за всі роки існування незалежної України прозвучало попередження, і можна навіть назвати його погрозою, про те, що релігійні громади УГКЦ в судовому порядку можуть бути позбавлені легального статусу", – розповів Святослав.

Святослав пояснив, що приводом до звернення Мінкульту стала участь священиків у протестах громадян.

"Приводом є сам факт, що частина духовенства є серед вірних, які спонтанно вийшли на мирні протести", – розповів Святослав.

Згодом стало відомо, що голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк вимагає відставки міністра культури України Леоніда Новохатька та його першого заступника Тимофія Кохана за погрози на адресу Української греко-католицької церкви. 

Водночас, представники Української православної церкви (і Київського і Московського патріархатів) повідомили, що не отримували від Мінкульту листів на кшталт направленого Греко-католицькій церкві.

У понеділок стало відомо, що Апеляційний суд Львівської області відмінив рішення першої судової інстанції у справі за позовом депутата від Партії регіонів Вадима Колесніченка до письменника Юрія Винничука щодо захисту честі, гідності та ділової репутації. Предметом позову, за яким суд першої інстанції ухвалював рішення, був блог письменника на сайті tsn.ua під назвою «Лобизднув поет бутончик». Текст було видалено із сайту.

13 січня стало відомо, що в одного з лідерів Автомайдану Сергія Коби арештували все рухоме майно. За словами активіста Сергія Хаджинова, ДАІшники не пустили Кобу до його ж автомобіля.

"Вони стали біля його авто і сказали, що його автомобіль, як і решта його майна, арештовані за несплату штрафу дворічної давнини", – додав він.

Жодних документів Кобі не вручили. Як пізніше розповів сам Коба, був накладений арешт на всі його автомобілі.

«А саме зараз полюють на мій основний автомобіль, який усі бачили, – помаранчевий", – зазначив він.

"Вони сказали, що автомобіль хочуть забрати. Я відповів, що автомобіль віддавати не збираюся, поки все не з’ясую, закрив авто, опустив його і пішов. Авто у мене опускається повністю на асфальт. Тому вони просто не змогли б його ніяк евакуювати без пошкоджень", – пояснив Коба. За його словами, міліції так і не вдалося евакуювати його автомобіль.

Відповідаючи на питання про нібито штраф, через який у нього намагалися забрати авто, Коба зазначив, що всі штрафи сплатив кілька місяців тому.

13 січня заступник генерального прокурора Віктор Войцишен на зустрічі представників правоохоронних відомств, МЗС, МОЗ з іноземними послами заявив, що суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Юрій Бурбела, який слухав справу "васильківських терористів" і виносив їм вирок, перебуває у реанімаційному відділенні однієї з київських лікарень. Втім, заступник генпрокурора не повідомив, за яких саме обставин суддя потрапив до медичного закладу.

У понеділок стало відомо, що Вищий адміністративний суд (ВАСУ) відмовився прийняти до розгляду по суті позов голови партії УДАР Віталія Кличка з вимогою визнати незаконною діяльність Верховної ради і президента під час прийняття і підписання закону про спрощення реєстрації та обліку платників податків. Відповідне рішення суддя виніс одноосібно 10 січня.

У своєму позові Кличко просив суд визнати протизаконною діяльність Ради при розгляді в другому читанні законопроекту про спрощення реєстрації та обліку платників податків.

Крім того, Кличко просив суд визнати бездіяльність президента Віктора Януковича при незастосування права вето до цього закону і визнати незаконним факт підписання ним цього закону.

Суддя ВАСУ розглянувши цей позов на підготовчому засіданні прийняв рішення не розглядати цю справу по суті через те, що заявлені позовні вимоги не можуть розглядатися в адміністративному судочинстві. На думку судді, ці позовні вимоги можуть розглядатися тільки Конституційним судом.

13 січня у Харкові оголосили в розшук керівника підприємства на території ПАТ "Хартрон", на якому під час пожежі загинуло вісім людей. При цьому в прес-службі прокуратури не підтвердили інформацію про те, що в розшук оголошено директора Харківської ювелірної фабрики Ігоря Остроумова.

13 січня Центральна виборча комісія зареєструвала трьох народних депутатів України, обраних на повторних виборах 15 грудня 2013 року: самовисуванця, члена ПР Миколу Круглова, обраного в 132-му окрузі, самовисуванця, безпартійного Михайла Поплавського та самовисуванця, члена Партії регіонів, обраного в окрузі №94, Руслана Бадаєва.

Та 13 січня Народні депутати від "Батьківщини" відмовилися проводити фракцію у присутності Анатолія Гриценка і зажадали, аби він покинув засідання. Про це повідомила прес-служба політсили на своїй сторінці у Facebook.

"Народні депутати від "Батьківщина" відмовилися проводити фракцію у присутності Анатолія Гриценка і зажадали, аби він покинув засідання. Проти цього рішення не висловився жоден депутат!", – йдеться в заяві "Батьківщини".

"Присутні обурилися критичними висловлюваннями Гриценка на адресу Майдану та нарікали на його стійку нездатність до командної роботи та участь в інформаційних війнах проти власної фракції", – сказано в повідомленні.

Сам Гриценко на своїй сторінці у Facebook написав: "Сьогодні фракція "Батьківщина" реалізувала давню мрію Яценюка і прийняла рішення – проводити засідання фракції без моєї участі".

Позначки:

читати ще