НОВИНИ

Яценюк вимагає відставки міністра культури та його заступника за погрози УГКЦ

Голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк вимагає відставки міністра культури України Леоніда Новохатька та його першого заступника Тимофія Кохана за погрози на адресу Української греко-католицької церкви. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Вимагаю відставки Кохана, першого заступника міністра культури, й притягнення його до кримінальної відповідальності. Як громадянин, як політик і як вірний УГКЦ глибоко обурений погрозами, до яких вдався на адресу церкви цей "гідний" нащадок Сталіна-Галана-Костельника. УГКЦ була є і буде! І не просто церквою, а ангелом-охоронителем українського духу, як і УПЦ КП. Покарання заслуговує і шеф Кохана міністр Новохатько, який, сподіваюся, буде відставлений разом з усім урядом Азарова», - зазначив Яценюк.

Нагадаємо, що Міністерство культури надіслало главі Української греко-католицької церкви Святославу (Шевчуку) листа, в якому йдеться, що за участь духовенства в акціях протесту на Майдані церква отримає судові позови. Глава УГКЦ під час прес-конференції оприлюднив документ за підписом першого заступника міністра культури Тимофія Кохана, в якому йдеться  про можливість “порушення перед судом питання щодо припинення діяльності відповідних релігійних організацій”.

Крім того, Яценюк звернувся до генерального прокурора Віктора Пшонки з вимогою відкрити кримінальне провадження проти предстваників Міністерства культури України, які, на його думку, втручаються у питання свободи віросповідання.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.