НОВИНИ

ВАСУ залишив в силі скандальну "поправку проти Кличка"

Вищий адміністративний суд (ВАСУ) відмовився прийняти до розгляду по суті позов голови партії УДАР Віталія Кличка з вимогою визнати незаконною діяльність Верховної ради і президента під час прийняття і ​​підписання закону про спрощення реєстрації та обліку платників податків. Про це повідомили в прес-службі суду.

Відповідне рішення суддя виніс одноосібно 10 січня.

У своєму позові Кличко просив суд визнати протизаконною діяльність Ради при розгляді в другому читанні законопроекту про спрощення реєстрації та обліку платників податків.

Крім того, Кличко просив суд визнати бездіяльність президента Віктора Януковича при незастосування права вето до цього закону і визнати незаконним факт підписання ним цього закону.

Суддя ВАСУ розглянувши цей позов на підготовчому засіданні прийняв рішення не розглядати цю справу по суті через те, що заявлені позовні вимоги не можуть розглядатися в адміністративному судочинстві.

На думку судді, ці позовні вимоги можуть розглядатися тільки Конституційним судом.

Нагадаємо, 24 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків. Ініціатори законопроекту - Кабінет Міністрів. Його ухвалили 239 депутатів. Проти проголосувало 38, 1 - утримався, а не голосували - 136 депутатів.

Після прийняття законопроекту трибуну Верховної Ради заблокували депутати-опозиціонери.

Згодом вони пояснили, що у законопроекті містилися дві поправки, які можуть завадити лідеру УДАРУ Віталію Кличку балотуватися на виборах президента України у 2015 році. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.