Зокрема, КС визнав таким, що не відповідає Основному закону, положення частини 5 статті 52 закону "Про вибори народних депутатів", згідно з яким одна й та сама особа може бути включена у виборчий список кандидатів у депутати від партії й висуватися при цьому в одному з одномандатних виборчих округів. Також КС визнав неконституційним положення закону, за яким людина, яка була обрана і в одномандатному, і в багатомандатному окрузі, проходить до ВР в одномандатному окрузі, а в багатомандатному проходить наступний за ним у списку кандидат.
Норму, що дозволяла балотуватися і за партійним списком, і у мажоритарному окрузі встановили змінами до закону «Про вибори народних депутатів» у 2011 році разом із введенням змішаної системи виборів. Її оскаржили в КС 51 народний депутат та уповноважений в Україні Європейського комітету прав людини Вадим Гальченко.
Тим часом результати опитування, проведеного компанією Research&Branding Group, свідчать, що 5% бар'єр під час виборів у Раду можуть подолати п’ять партій. Зокрема Партія регіонів, "Батьківщина", "Фронт змін", "УДАР Віталія Кличка" і Комуністична партія. ПР підтримали 18% опитаних, "Батьківщину" – 15%, "Фронт змін" – 9%, "УДАР" – 8%, КПУ – 6%.
Нагадаємо, за даними соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у лютому, 5% прохідний бар’єр подолали б чотири партії: Партія регіонів (16,5%), ВО «Батькiвщина» (14%), «Фронт змiн» (7,9%), КПУ (5,7%).
Згідно з опитуванням, партiя «УДАР» Вiталiя Кличка набрала б 4,6%, партiя Сергія Тігіпка «Сильна Україна» – 3,6%, ВО «Свобода» – 3,4%, партiя «Громадянська позицiя» – 1,9%.
А нинішній склад Ради намагався сьогодні у другому читанні внести поправки до законопроекту про новий Кримінально-процесуальний кодекс. Попри всі обіцянки активно працювати над КПК, у більшості депутатів не вистачило наснаги для реальної роботи. Тож до обіду документ розглядався у напівпорожньому сесійному залі.
У вечірньому засіданні, за підрахунками кореспондента Тижня, брали участь 90 депутатів, що становить п’яту частину від загальної чисельності парламентарів. З провладної більшості були присутні 42 народних обранця.
На вимогу представників опозиції «припинити цей фарс», спікер Володимир Литвин зауважив, що не може «бігати залом і хапати депутатів за руки». Він вважає, що дії депутатів повинен оцінити народ на виборах.
Станом на 22:00 депутати ухвалили 36 статей із 614-ти, розглянувши близько 550 із 3755 поправок.
А для київської громади цей день приніс неприємну звістку про руйнування будинків на Андріївському узвозі. Зокрема, в соціальних мережах з'явилася інформація про знесення трьох історичних будинків на Андріївському узвозі для будівництва офісного комплексу «Андріївський».
Згодом, група ЕСТА (Донецьк), яка релізує проект будівництва спростувала інформацію про знесення історичних будинків, заявивши, що зруйновані будинки колишньої фабрики «Юність», у тому числі й фасадний з боку Андріївського узвозу, побудовані у 1978 році й, незважаючи на стилізацію під історичний будинок, не становлять історичної цінності, а всі демонтажні роботи проводились згідно з отриманими від влади дозволами.
Увечері інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) в Києві на вимогу КМДА припинила роботи донецьких демонтажників.