НОВИНИ

Одночасне балотування за партійним списком і по мажоритарці оскаржив 51 депутат

Одночасне балотування в Раду за партійним списком і мажоритарним округом оскаржив 51 народний депутат. Про це повідомляє прес-служба Конституційного суду.

Як зазначили у відомстві, подання надійшло у п'ятницю, 24 лютого.

Йдеться про конституційність положень частини п'ятої статті 52, абзацу другого частини 10 статті 98, частини третьої статті 99 Закону «Про вибори народних депутатів України».

Відповідно до регламенту Конституційного суду подання передано на вивчення до секретаріату суду.

Як повідомили в прес-службі КС, серед авторів подання - Владислав Забарський (Партія регіонів), Ігор Рибаков та Володимир Каплієнко (обидва – «Реформи заради майбутнього»).

Як відомо, в четвер, 23 лютого, до КС з аналогічним клопотанням звернувся уповноважений в Україні Європейського комітету з прав людини Вадим Гальченко.

Новим законом про вибори народних депутатів, який вступив в силу в грудні 2011 року, дозволяється балотуватися як за партійним списком, так і в одномандатному окрузі одночасно.

Нагадаємо, лідер Партії регіонів Олександр Єфремов вважає, що Конституційний суд може заборонити депутатам балотуватися на вибори до парламенту за списками партій та мажоритарними округами одночасно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.