Події 1 серпня: У Мінську домовились про обмін полоненими, НАТО не підтвердило використання Україною балістичних ракет

2 Серпня 2014, 00:15

1 серпня під Шахтарськом колона українських десантників потрапила у засідку, відбувся бій. Кількість загиблих та поранених точно невідома, за попередніми даними загинуло 10 військових, 13 отримали поранення, доля ще 11 залишається невідомою. 

Водночас, напередодні волонтери повідомили, що напередодні, під час обстрілу з «Градів», загинув 21 боєць 25-ї бригади військової частини А1126.

У п’ятницю підрозділи сил АТО звільнили від терористів селище Новий Світ Старобешівського району Донецької області.

Між тим, контактна група з мирного врегулювання під час засідання у Мінську домовилася про звільнення від кожної зі сторін конфлікту по 20 осіб.

В цей же час Держприкордонслужба повідомила, що напередодні чотири російські штурмові вертольоти порушили український повітряний простір.

1 серпня міськрада Луганська повідомила про часткове відновлення енергопостачання міста

"Працівники служб роблять все можливе, щоб відновити подачу електроенергії, перш за все, забезпечують об'єкти соціальної сфери, лікувальні установи, насосні станції, аварійно-рятувальні служби і невелику частину абонентів у житловому секторі. Також у районах, де з'явилася електроенергія, ведуться роботи з відновлення водопостачання", – йдеться в повідомленні.

В той же час велика частина міста, як і раніше, залишається знеструмленою, відсутня вода, є перебої з мобільним зв'язком та інтернетом.

1 серпня глава місії України при НАТО, посол Ігор Долгов заявив, що в НАТО категорично заперечують, що надали інформацію про нібито підтвердження використання балістичних ракет українськими військовими. 

Перед цим ЗМІ заявили, що Альянс нібито підтвердив інформацію про використання Україною балістичних ракет.

У п’ятницю голова Держкомісії з розслідування причин катастрофи Boeing Володимир Гройсман повідомив, що 101 міжнародний експерт потрапив на місце катастрофи малайзійського Boeing-777 у Шахтарському районі Донецької області.

Пізніше керівник делегації ОБСЄ Олександр Хуг повідомив, що на місці трагедії були виявлені нові останки тіл загиблих.

Між тим, російська митниця запевнила, що зупинила роботу трьох пунктів прикордонного пропуску, через те, що українські пункти в цих місцях не працюють.

За словами митників, пропуск фізичних осіб та транспортних засобів через пости Новошахтинск, Гуково і Куйбишево не здійснюється, "бо не діють суміжні українські пункти пропуску Довжанський, Червонопартизанськ і Маринівка".

З 1 серпня Россільгоспнагляд заборонив ввезення з України соєвих бобів, соняшника, кукурудзяної крупи та соєвого шроту нібито через нібито численні порушення фітосанітарних вимог. 

У п’ятницю стало відомо, що Генеральна прокуратура затримала заступника голови Нацбанку України Бориса Приходька.

Суд заарештував його й призначив заставу 200 млн гривень.

Встановлено, що протягом лютого поточного року Приходько за попередньою змовою з головою правління ПАТ "Аграрний фонд" Олександром Кірюком і службовими особами Брокбізнесбанку, а саме із головою спостережної ради Денисом Бугаєм, заволоділи коштами "Аграрного фонду" у розмірі 2,69 млрд гривень.

Повідомляється, що  ПАТ "Аграрний фонд" без дозволу Міністерства аграрної політики розмістив кошти на депозитному рахунку Брокбізнесбанку, а банк витратив ці кошти на власні потреби й унеможливив повернення депозиту.

Цього ж дня президент Петро Порошенко під час інтерв'ю українським телеканалам підписав розпорядження про скасування пільг жителям елітних селищ – Конча-Заспи та Пущі-Водиці.

Підписуючи документ, Порошенко зазначив, що таким чином з документів знято позначку "опублікуванню не підлягає" і визнано такими, що втратили чинність розпорядження попередніх президентів про пільги,  на які "більше 40 з лишнім мільйонів гривень щорічно витрачалися на те, щоб забезпечити комфортне життя сотні людей".

"Я вважаю, що в умовах військових дій це аморально",  – заявив президент.

Крім того, Порошенко підписав зміни до закону "Про державний бюджет на 2014 рік", а також затвердив зміни до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів.

1 серпня стало відомо, що Сенат США затвердив Джона Теффта на посаду посла США в Росії. Голосування відбулося майже одразу після обговорення кандидатури у комітеті з закордонних справ Сенату.

Теффт замінив на цій посаді Майкла Макфола, який залишив Москву ще в лютому.

Досвідчений Теффт відомий як представник старої школи дипломатів. Він працював у радянському підрозділі Держдепартаменту під час холодної війни.

Та у п’ятницю стало відомо, що через десять місяців після незаконного захоплення російськими спецслужбами, судно організації Greenpeace Arctic Sunrise покинуло Мурманський порт, і тепер прямує до Амстердама.

 

Позначки: