1 серпня відбулося перше судове засідання у справі про хабарництво ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника. До будівлі суду екс-депутата ПР привезли на автомобілі швидкої допомоги. А перед судовим засіданням адвокат Мельника – Олександр Назаренко заявив, що Мельнику зробили операцію на серці, він у важкому стані, тому погано розуміє, де перебуває і що з ним відбувається. Як доказ в перерві засідання очільник вишу продемонстрував пов’язку на паху, яка перетискає стегнову артерію. Однак згодом головний спеціаліст з кардіології Департаменту охорони здоров’я КМДА Леонід Кушнір заявив, що ректорові Національного університету податкової служби лише провели діагностичну коронографію (внутрішньосудинне дослідження), яка "ускладнень за собою не несе".
Печерський суд обрав для Петра Мельника міру запобіжного заходу у вигляду домашнього арешту. Суд зобов’язав Мельника постійно перебувати вдома, а відлучатись лише для проходження лікування у спеціалізованих установах та процесуальних дій по справі. Крім того, суд постановив вилучити закордонний паспорт Мельника, віддавши його слідчому на зберігання.
Державний обвинувач у справі Максим Лавренюк заявив журналістам, що ухвалою суду передбачено застосування щодо Мельника електронного засобу контролю його місця перебування (так званого браслету). Проте, за його словами, питання про застосування такого засобу буде вирішено найближчим часом слідчим на підставі ухвали суду.
Лавренюк також наголосив, що після 27 вересня, якщо буде зібрано достатньо доказів для складання обвинувального акту стосовно Мельника, відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу, обвинувальний акт буде направлено на розгляд Печерського райсуду столиці.
Водночас, цього ж дня Апеляційний суд міста Києва постановив залишити без змін вирок Дмитру та Сергію Павличенкам, яких засудили за вбивство судді Зубкова до довічного ув’язнення та 13 років позбавлення волі відповідно. За інформацією групи на підтримку Павличенків у Facebook, оприлюднення повного тексту ухвали перенесли на на 13.30 7 серпня.
Захисники Павличенків заявили про намір оскаржити дане рішення у Вищому спеціалізованому суді України.
У той же час представник державного обвинувачення у справі Тетяна Сьома після завершення судового засідання сказала, що захист Павличенків під час розгляду апеляційної скарги керувався припущеннями та не зміг спростувати докази обвинувачення.
1 серпня стало відомо, що Кабінет міністрів відклав до листопада введення нових правил оцінки майна, які планувалося ввести з 1 серпня. Як повідомила міністр юстиції Олена Лукаш, відповідне рішення про відстрочення нововведення на три місяці ухвалили на засіданні Кабміну.
Крім того, у четвер президент Віктор Янукович підписав закон, що передбачає відстрочення оподаткування нерухомості до 1 січня 2014 року і зміну визначення об'єкту оподаткування.
1 серпня стало відомо, що Міністерство торгівлі Білорусі скасувало дію сертифіката, виданого на партію вин "Легенда Інкермана" кримського "Інкерманського заводу марочних вин", 2011 року врожаю. Згідно з повідомленням, оприлюдненим на сайті міністерства, партія вина не відповідала органолептичним показникам.
У четвер, після тривалих переговорів, уряд Башара Асада запросив представників ООН провести дослідження з метою виявлення доказів застосування Сирією хімічної зброї. Дослідження ООН проходитимуть у селищі Хан аль-Ассал та двох інших місцевостях, назви яких Пан Гі Мун вирішив не розголошувати.
Та 1 серпня викривач американських спецслужб, екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден отримав тимчасовий притулок у Росії. Сноуден, який понад місяць перебував у транзитній зоні "Шереметьєво", залишив аеропорт.
Таке рішення викликало обурення низки американських сенаторів.
"Дії Росії – це неповага і навмисна спроба принизити США. Це ляпас всім американцям", – заявив сенатор-республіканець Джон Маккейн. Він закликав адміністрацію Барака Обами "фундаментально переглянути" свої відносини з урядом РФ.
Його думку підтримав колега-республіканець Ліндсі Грем, який вважає, що справа Сноудена "змінила правила гри" між Вашингтоном і Москвою. Законодавець зазначає, що у зв'язку з цим США повинні прийняти проти Росії "жорсткі заходи у відповідь", у тому числі розглянути питання про санкції.
У свою чергу республіканка Келлі Айотт, а також демократ Роберт Менендез, який очолює комітет з закордонних справ, заявили, що рішення Росії надати тимчасовий притулок Сноудену завдасть серйозної шкоди відносинам між двома країнами.
У цілому Білий дім висловив "глибоке розчарування" у зв'язку з рішенням Федеральної міграційної служби РФ надати Сноудену притулок, але при цьому сподівається на продовження переговорів з цієї теми.
Прес-секретар Білого дому Джей Карні заявив, що Сноуден є "не викривачем, а злочинцем", якого звинувачують одразу за кількома статтями. Карні додав, що поки не може коментувати плани Обами з приводу вересневих переговорів з Путіним. Як відомо, у вересні 2013 року американський президент має приїхати до Росії на саміт "великої двадцятки", проте з Путіним він планував провести окрему зустріч. Крім того, в серпні запланована зустріч міністрів закордонних справ і оборони двох країн у форматі "два плюс два". Згідно із заявою анонімного представника Білого дому, після рішення Росії щодо Сноудена доля цих переговорів також "зависла в повітрі".