НОВИНИ

Сноуден отримав тимчасовий притулок у Росії

Викривач американських спецслужб, екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден, який звернувся до Росії з проханням надати йому притулок, отримав від Федеральної міграційної служби документи, які дозволяють йому залишити транзитну зону аеропорту "Шереметьєво".

Сноуден, який понад місяць перебував у транзитній зоні "Шереметьєво", залишив аеропорт.

"За нашою інформацією, він вже залишив територію аеропорту", - сказав представник "Шереметьєво".

Адвокат Анатолій Кучерена повідомив, що екс-агент ЦРУ залишив аеропорт сам на звичайному таксі.

Він також додав, що "вручив свідоцтво про надання йому тимчасового притулку на рік на території Російської Федерації".

Як відомо, Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті. З матеріалів, які він передав ЗМІ, слідувало, що американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

17 липня Сноуден, який кілька тижнів перебував у транзитній зоні московського аеропорту «Шереметьєво», офіційно звернувся до Федеральної міграційної служби Росії з проханням про тимчасовий притулок.

Президент РФ Владімір Путін заявив, що Сноуден може отримати в РФ притулок лише за умови, що він не буде своїми діями завдавати шкоди інтересам США.

Раніше низка країн Латинської Америки, зокрема Венесуела, Болівія та Нікарагуа, заявили, що готові надати притулок колишньому агенту ЦРУ Сноудену. Рішення цих країн підтримала й Куба.

Згодом представник Держдепартаменту США заявила, що надання будь-якою країною притулку або документів Сноудену автоматично призведе до погіршення відносин зі Сполученими Штатами

24 липня Білий Дім виступив із вимогою до Росії пояснити статус Сноудена. Така заява була викликана інформацією про нібито отримання Сноуденом документів, які дозволяють йому залишити транзитну зону аеропорту "Шереметьєво", в якому екс-працівник ЦРУ перебуває вже кілька тижнів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.