НОВИНИ

Американські сенатори обурені рішенням Росії щодо Сноудена

Рішення російської влади надати тимчасовий притулок колишньому співробітнику ЦРУ Едварду Сноудену викликало обурення американських сенаторів, які знову зажадали його видачі Сполученим Штатам.

"Дії Росії - це неповага і навмисна спроба принизити США. Це ляпас всім американцям", - заявив сенатор-республіканець Джон Маккейн.

Він закликав адміністрацію Барака Обами "фундаментально переглянути" свої відносини з урядом РФ.

Його думку підтримав колега-республіканець Ліндсі Грем, на думку якого, справа Сноудена "змінила правила гри" між Вашингтоном і Москвою. Законодавець вважає, що у зв'язку з цим США повинні прийняти проти Росії "жорсткі заходи у відповідь", у тому числі розглянути питання про санкції.

У свою чергу республіканка Келлі Айотт, а також демократ Роберт Менендез, який очолює комітет з закордонних справ, заявили, що рішення Росії надати тимчасовий притулок Сноудену завдасть серйозної шкоди відносинам між двома країнами.

Як відомо, раніше помічник глави російської держави Юрій Ушаков заявив, що Росія не отримувала сигналів про можливу відміну візиту президента США Барака Обами до Москви. Ушаков підкреслив, що питання, пов'язане з ситуацією навколо екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена, недостатньо значне, щоб впливати на політичні відносини Росії і США.

Як відомо, 1 серпня  екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден отримав тимчасовий притулок на рік на території Російської Федерації.

Раніше представник Держдепартаменту США заявила, що надання будь-якою країною притулку або документів Сноудену автоматично призведе до погіршення відносин зі Сполученими Штатами

24 липня Білий Дім виступив із вимогою до Росії пояснити статус Сноудена. Така заява була викликана інформацією про нібито отримання Сноуденом документів, які дозволяють йому залишити транзитну зону аеропорту "Шереметьєво", де він перебував.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.