НОВИНИ

США засумнівалися у доцільності зустрічі Обами та Путіна

США засумнівалися в доцільності вересневої зустрічі Барака Обами з Владіміром Путіним через рішення Росії надати тимчасовий притулок Едварду Сноудену. Про це повідомляє Agence France-Presse.

У цілому Білий дім висловив "глибоке розчарування" у зв'язку з рішенням Федеральної міграційної служби РФ надати Сноудену притулок, але при цьому сподівається на продовження переговорів з цієї теми.

Прес-секретар Білого дому Джей Карні заявив, що Сноуден є "не викривачем, а злочинцем", якого звинувачують одразу за кількома статтями. Карні додав, що поки не може коментувати плани Обами з приводу вересневих переговорів з Путіним.

Як відомо, у вересні 2013 року американський президент має приїхати до Росії на саміт "великої двадцятки", проте з Путіним він планував провести окрему зустріч. Крім того, в серпні запланована зустріч міністрів закордонних справ і оборони двох країн у форматі "два плюс два". Згідно із заявою анонімного представника Білого дому, після рішення Росії щодо Сноудена доля цих переговорів також "зависла в повітрі".

Нагадаємо, раніше низка американських сенаторів висловили своє обурення рішенням Росії надати тимчасовий притулок екс-працівнику ЦРУ Едварду Сноудену.

Представник Держдепартаменту США заявила, що надання будь-якою країною притулку або документів Сноудену автоматично призведе до погіршення відносин зі Сполученими Штатами

24 липня Білий Дім виступив із вимогою до Росії пояснити статус Сноудена. Така заява була викликана інформацією про нібито отримання Сноуденом документів, які дозволяють йому залишити транзитну зону аеропорту "Шереметьєво", де він перебував.

Як відомо, Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті. З матеріалів, які він передав ЗМІ, слідувало, що американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

17 липня Сноуден, який кілька тижнів перебував у транзитній зоні московського аеропорту «Шереметьєво», офіційно звернувся до Федеральної міграційної служби Росії з проханням про тимчасовий притулок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.