Північна Корея займається продажем зброї країнам, які потрапили під міжнародні санкції – ООН

16 Вересня 2018, 12:47

В доповіді експертів ООН сказано, що Північна Корея займається продажем зброї країнам, які потрапили під міжнародні санкції. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

 

Видання повідомляє, що в доповіді йдеться про продаж північнокорейської зброї до Сирії, Лівії та Ємену. Також, експерти ООН вважають, що Північна Корея останнім часом збільшила імпорт нафти, у постачанны якої беруть участь судна РФ і Китаю.

 

Також в документі наведено приклади "незліченних" поставок вугілля з КНДР до Китаю, організатори яких намагалися використовувати самі важкі маршрути для спостереження.

 

Експерти ООН вважають, що ця незаконна торгівля, що веде КНДР, сильно знижує ефект від зусиль США щодо припинення ядерної програми Північної Кореї. Вони вважають, що із-за численних порушень санкції проти КНДР втратили свою ефективність.

 

Джерела видання повідомляють, що в понеділок в Радбезі ООН буде піднято питання участі РФ у незаконній торгівлі з Північною Кореєю.

 

Раніше КНДР закликала США скасувати санкції, заявивши, що Пхеньян припинив ядерні випробування та передав останки американських солдатів, убитих у Корейській війні. 

 

Видання The Washington Post посиланням на чиновників у розвідувальних службах США повідомило, що КНДР виробляє нові балістичні ракети попри домовленості американського президента Дональда Трампа та північнокорейського лідера Кім Чен Ина на саміті у Сінгапурі щодо поступової денуклеаризації. 

 

Нагадаємо, 24 липня стало відомо, що КНДР почала демонтаж об'єктів на полігоні ракетно-космічного комплексу Сохе, які використовувалися для розробки двигунів балістичних ракет. 

 

Як повідомлялося, за даними CNN, Північна Корея може зупинити переговори із США щодо денуклеаризації, якщо Вашингтон не захоче змінити угоду про перемир'я.

 

12 червня в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина. Згодом президент США Дональд Трамп та лідер Північної Кореї Кім Чен Ин підписали спільну угоду за підсумками саміт. Державний секретар США Майк Помпео повідомив, що для повного роззброєння Північної Кореї потрібно кілька років, а основний етап денуклеаризації завершиться до 2020 року.