Після зустрічі з Януковичем лідери ЄС не впевнені, що угоду про асоціацію підпишуть

Політика
25 Лютого 2013, 18:19

 Зустріч мала радше символічне значення і жодних конкретних договорів у результаті переговорів не підписано.

 Однією з перспективних домовленостей став Меморандум про порозуміння щодо надання Україні макрофінансової позики на загальну суму €610 млн, але ці гроші будуть виділені лише за умови досягнення домовленостей України з Міжнародним валютним фондом.   

У промовах лунало чимало заяв про побажання та прагнення.

 Проте лідери ЄС доклали чималих зусиль, щоб наголосити на серйозності намірів підписати з Україною Угоду про асоціацію та ЗВТ, яку президент Ради Європи Герман ван Ромпей назвав «небувалою» за своїми масштабами.

 Пан Ромпей заявив, що «дуже хоче, щоби саміт у Вільнюсі цього року був успішним». Саме у Литві в листопаді сподіваються підписати Угоду з Україною

 Проте Герман ван Ромпей, а також його колега – президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу дали зрозуміти, що наразі впевненості у них щодо цього немає.

 Пан Барозу вирішив навіть звернутися з особистим закликом до президента Януковича під час підсумкової прес-конференції.

 «Президенте Януковичу, сьогодні третя річниця вашої інавгурації. Це день для дуже важливого рішення. Я сподіваюся на вашу відданість та особисту підтримку нашої спільної мети – політичної асоціації й економічної інтеграції між Європейським Союзом та Україною. Цього можна досягти і я сподіваюся, що це буде досягнуто», – сказав пан Баррозу.

 Янукович заявив, що він втілює курс на євроінтеграцію, зафіксований в українських законах.

Читайте також: Спільна заява за результатами XVI Саміту Україна-ЄС (повний текст документу)

З вуст європейських керівників неодноразово згадувалося про проблему вибіркового судочинства в Україні, але в заявах для преси та у відповідях на запитання журналістів вони не розшифровували, що саме мають на увазі.

 Імена ув'язнених політиків Юлії Тимошенко та Юрія Луценка не пролунали жодного разу.

 Українські журналісти, які назвали себе представниками незалежних ЗМІ поскаржилися, що на прес-конференції вони не мали нагоди поставити запитання главі держави.

 Єдине запитання журналістки з України було звернене лише до європейських посадовців.