Зікора Антон журналіст

Оц-тоц, державний пєрєвєртоц

ut.net.ua
17 Жовтня 2008, 00:00

 

 

 

У вихідні випадково почув по радіо чудову пісню Аркадія Сєвєрного «Как на Дєрібасовской». Якщо пригадуєте, в ній ідеться про те, як в Одесі у «Бабушкі-старушкі, Шестєро нальотчіков Отобралі чєсть». Згадалося, як ми виспівували цей чудовий хіт у дитинстві, але називали його «Оц-тоцпєрєвєртоц». Саме такі слова, схожі на кабалістичні заклинання, містить його приспів. Водночас, усе той же радіоприймач цитував у суботу– неділю політиків, політологів і журналістів, які говорили про державний переворот. Якби наші діджеї були трошки розумніші, можна було би подумати, що пісню про «пєрєвєртоц» вони ставлять навмисно.
 
Справді, останнім часом український політикум усе частіше говорить про переворот. Ще до розгону парламенту, наприкінці вересня, на сайті «ОРД» (http://www.ord-ua. com/) з’явилася стаття «Сценарій державного перевороту: Операція «Крути», в якій мова йде про те, що редакції сайта «вдалося добути документ, народжений у надрах Секретаріату Президента України». Як повідомляє сайт, мета президентської операції «Крути» – здійснити державний переворот в Украї ні. Результат – «згортання демократії, встановлення авторитарного, антиконституційного режиму на чолі з Віктором Ющенком». Редакція стверджує, що цей документ уже в цілому ухвалили й триває підготовка до його реалізації.
 
КРУТІ «КРУТИ»
 
Отже: «Банкова планує не тільки максимально загострити відносини з Росією, але й, фактично, розв’язати в Україні громадянську війну». Для цього передбачається: 1. Напад на консульство РФ у Львові й підпал його будівлі. 2. Силове протистояння чеченців і китайських торговців на одеському ринку. 3. Силове протистояння й підпал машин на автомобільному ринку міста Кіровограда. 4. Силове захоплення Почаївської лаври. 5. Підпал синагоги в Дніпропетровську. 6. Імітація замаху на українського державного діяча (розглядають кандидатури І. Вакарчука, В. Вовкуна, І. Васюника). 7. Провокація озброєних конфліктів у Криму. 8. Силове захоплення об’єктів інфраструктури ЧФ РФ у Севастополі. За якийсь час після публікації цього сценарію Тарас Чорновіл заявив, ніби влада України готова піти на загострення відносин із Росією. «Для цього, природно, організовується силове захоплення споруд гідрографії в Криму», – сказав він. «За моїми даними, в серпні місяці був план «під Грузію» – «затопити в Севастополі транспортний корабель українського флоту або поставити боком корабель «Гетьман Сагайдачний», щоб перешкодити поверненню кораблів Чорноморського флоту Росії до місця базування. Наслідки зрозумілі. Тоді втілити цей план перешкодив уряд України, він не погодився піти на такий крок», – повідомив Чорновіл в одному недавньому інтерв’ю. Природно, все це робилося, щоб встановити в країні диктатуру.
 
Дивним чином із оцінкою Чорновола одразу ж погодився директор російського Інституту політичних досліджень Сєрґєй Марков: «Багато хто вважає, що напруженість у Криму спеціально розкручується Віктором Ющенком для того, щоб спровокувати конфлікт із Росією. А під прикриттям цього конфлікту добитися, щоб Захід не помітив використання ним сили проти своїх політичних опонентів. І дуже багато хто вважає, що для військового перевороту Ющенко використовуватиме, зокрема, внутрішні війська…»
 
Також про переворот говорили регіонали під час недавнього візиту Ющенка до США. ДепутатВадим Колесніченко, до речі, не виключає: Віктор Андрійович поїхав до Америки отримувати добро на пряме президентське правління та силове придушення опозиції. «Проте якщо торік у травні ще можна було організувати військовий переворот, коли Ющенко перепідпорядкував собі війська, а ми зупинили їх на підступах до Києва, то сьогодні це не вийде», – заявив він.
 
І «300 СПАРТАНЦІВ»
 
Про переворот вели мову не лише біло-блакитні політики, а й помаранчеві. «Крим, мабуть, єдиний регіон, який справді викликає занепокоєння», – сказав в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. – «Мені відомо про план дестабілізації ситуації на півострові, що має умовну назву «300 спартанців». Його розробив консультант президентського Секретаріату, й він передбачає організацію провокацій, спрямованих проти Чорноморського флоту. Ці провокації мають викликати ланцюгову реакцію й можуть призвести до непередбачуваних наслідків. Сподіваюся, ця брудна базгранина так і залишиться на папері», – казав Луценко. Зрозуміло, що колишній соратник Ющенка натякав на переворот. Проте він же заявив буквально таке: «Ніяких військових переворотів у країні не буде».
 
Утім, благодатна для медитацій на тему перевороту не лише територія Криму. На Закарпатті також ходять чутки, мовляв, президент збирається запровадити військовий стан у країні під виглядом придушення сепаратистського русинського руху.
 
Здавалося б, у цій ситуації можна тільки поспівчувати Вікторові Ющенку, якого всі звинувачують. Але першим слово «переворот» цього разу вимовив саме він. Третього вересня президент заявив, що в Україні відбувся конституційний переворот і погрозив розпуском Верховної Ради й достроковими парламентськими виборами.
 
Інша версія описує повзучий переворот. Її прихильники цілком серйозно обговорюють по кутках парламенту, Кабміну, Секретаріату й навіть у редакціях ще один підступний план Банкової. Оскільки, згідно із законодавством, вибори визнають дійсними, коли проголосували понад 50% громадян, а народ може і обламатися йти на дільниці, то після трьох безрезультативних спроб обрати парламент Ющенкомає право запровадити пряме президентське правління. Щоправда, де це право прописане, ніхто не знає. Особливо втаємничені конспірологи додають, що цей план розробили якісь мегатаємні закордонні радники президента. Ми вважаємо, що без Більдерберзького клубу |див.Тиждень №32(41) від 8–14 серпня 2008| тут не обійшлося.
 
ЧОМУ ПЕРЕВОРОТ?
 
У роки «застою» слово «переворот» звучало страшно й викликало асоціації з Піночетом, фашистською диктатурою і репресіями, до чого, власне, й апелюють усі, хто нас лякають. У нинішній Україні це слово народжує хіба що посмішки, не завжди веселі, але які вже є. Річ навіть не в тім, що народжений бджолярем, не здатний бути диктатором. Просто диктатура тримається на структурах із суворим підпорядкуванням одного іншому. Скажіть, ви особисто готові комусь підпорядковуватися? Та ви навіть на роботу вчасно прийти не можете, яка вже там диктатура! Звичайно, військові перевороти начебто й відбуваються задля того, щоб люди вчасно на роботу приходили, тобто щоб лад навести. Але для цього потрібно, аби той, хто їх робить, сам нікуди не запізнювався. А куди не запізнився Ющенко? Словом, перевороти від президента Україні поки не загрожують. І як тут не пригадати того самого Аркашу Сєвєрного «Оц-тоц-пєрєвєртоц, Бабушка здорова, Оц-тоц-пєрєвєртоц, Кушаєт компот. Оц-тоц-пєрєвєртоц, І мєчтаєт снова, Оц-тоц, пєрєжить нальот».