Освітня реформа. Глава МЗС Угорщини відмовився зустрітися з Клімкіним під час візиту на Закарпаття – ЗМІ

10 Жовтня 2017, 10:50

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто відмовився від пропозиції українського колеги Павла Клімкіна зустрітися на Закарпатті для обговорення освітнього закону. Про це повідомляє видання  Magyar Nemzet.

Зазначається, що Петер Сіярто у понеділок, 9 жовтня, відвідав Ужгород, де зустрівся з керівниками організацій закарпатських угорців та очільниками історичних церков для узгодження точок зору.

Коментуючи повторну пропозицію Павла Клімкіна відвідати разом Закарпаття і обговорити закон про освіту, Сіярто заявив, що його український колега спізнився і закарпатських угорців слід було питати про їхню думку до схвалення закону.

Раніше Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що планує ініціювати у понеділок 16 жовтня на нараді міністрів закордонних справ країн-членів Європейського союзу в Люксембурзі перегляд Угоди про асоціацію з Україною.

Як повідомлялося, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань, Міністерство закордонних справ України 28 вересня направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеційської комісії.

Міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту".

Додамо, що 9 жовтня бюро в ПАРЄ затвердило термінові дебати щодо українського закону "Про освіту". Відповідно резолюцію ПАРЄ розглядатиме в четвер, 12 жовтня.