ООН дозволила судновласникам самотужки боротися з піратами

22 Травня 2011, 10:06

На зустрічі керівництва ІМО в Лондоні розроблено правила використання озброєної охорони на торгівельних суднах у зонах особливого ризику, включаючи Індійський океан.

Нині, на кожному десятому судні, курс якого пролягає поблизу берегів Сомалі, присутня озброєна охорона.

Відтепер, з подачі ООН, число суден, здатних самостійно захищатися від піратів, зросте.

За даними ІМО, 2010 року зареєстровано 489 випадків піратських та інших збройних нападів на судна, що на 20% більше, ніж 2009 року.

Нинішнього року зафіксовано більше 200 випадків піратських нападів.

Найбільш піратонебезпечними вважається Індійський океан, узбережжя Східної Африки, Далекий Схід, включаючи Південно-Китайське море, Південна Америка та Карибське море.

Найактивніше і жорстоко пірати діють в Індійському океані, де, незважаючи на присутність кораблів ВМС європейських країн, що несуть патрульну службу, жваве судноплавство приносить морським грабіжникам більший прибуток.

Нові рекомендації ІМО підтримала незалежна комерційна організація, заснована минулого року – Асоціація охорони судноплавства (Sami).

«Пірати не соромлячись вбивають і катують людей, і рівень насильства з їхнього боку постійно зростає, Вже давно зрозуміло, що необхідно щось зробити для захисту вільної торгівлі, тому ІМО обрала такий досить незвичний спосіб», – заявив співзасновник Sami Пітер Кук.

ІМО стверджує, що нові правила не мають на меті ввести практику приватної озброєної охорони на всіх судах і створити для цього правову базу. Швидше, вони стануть «тимчасовим заходом», який переглянуть у вересні нинішнього року.

Як повідомлялось, за інформацією Міжнародної торговельної палати (International Chamber of Commerce (ICC) напади сомалійських піратів досягли рекордної кількості – 142 випадки по всьому світу. Лише в першому кварталі 2011 року біля берегів Сомалі було скоєно 97 нападів.

В опублікованому звіті Міжнародної морської організації у першому кварталі 2011 року пірати захопили 18 суден (в Аравійському морі та в Аденській затоці, з них 15 біля берегів Сомалі), взяли в полон 344 членів екіпажів та викрали ще 6 осіб. Окрім того, 45 суден було взято на абордаж та ще по 45 було відкрито вогонь.