Олександр Крамар: У владі не розуміють природи економічних проблем, із якими зіткнулася Україна

30 Квітня 2020, 13:30

У владі не розуміють природи економічних проблем, із якими зіткнулася Україна. Намагання копіюючи заходи «Нового курсу» Рузвельта часів Великої депресії, свідчить про її спроби некритично мавпувати заходи, актуальні в зовсім інших умовах. Про це пише на сторінках Тижня пише експерт Олександр Крамар.

 

«У владі не розуміють природи економічних проблем, із якими зіткнулася Україна. Не йдеться про кризу перевиробництва чи безробіття через відсутність попиту на продукцію, яка виробляється. Тому намагання створювати штучні робочі місця в укладанні бруківки, як це пропонує Шмигаль, чи нарощуючи будівництво доріг, тобто копіюючи заходи «Нового курсу» Рузвельта часів Великої депресії, свідчить про спроби влади некритично мавпувати заходи, актуальні в зовсім інших умовах», – йдеться в матеріалі.

 

Крамар пояснює, що кризу української економіки ще до пандемії спричинили зовсім інші фактори. Перед усім це зниження конкурентоспроможності українських галузей із високою доданою вартістю в умовах безконтрольного напливу імпорту за одночасної закритості для неї ринків більшості торговельних партнерів. А уже лише потім йде зупинка діяльності низки галузей економіки через карантин».

 

«Ці чинники не можуть бути нівельовані через створення додаткового попиту завдяки будівництву доріг чи укладанню бруківки. Понад те, зароблені в цих сферах кошти будуть знову витрачені на імпорт. Як і частина засобів виробництва, що також будуть завезені з інших країн. А оплата усього цього шляхом збільшення зовнішньої заборгованості збільшить державний борг і залежність України від умов, які виставляють міжнародні фінансові кредитори, та ще більше обмежить можливості для самодостатності фінансової системи й суверенітету в ухваленні рішень щодо економічної політики. Зашморг імпорто- та кредитозалежності лише затягуватиметься», – резюмує експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»