Огляд блогосфери: Причаїлися “противсіхи”. Чекають чогось. Може грошей

18 Жовтня 2013, 19:22

Публіцист Андрій Курков відмічає, що  напередодні  саміту Східного партнерства в Україні розгорнулась кампанія проти Європейського Союзу, в той час як антиреклама Митного союзу – відсутня.

«Лякати  можна тих, хто ніколи не бував у Європі чи тих, хто після кінця 1980-х не вмикав телевізор і радіо. Але, напевно, у цієї анти-європейської кампанії інша мета – освоєння коштів багатого східного сусіда. А ось, відсутність "антимитної" кампанії мене зовсім не дивує. Навіщо лякати людей Митним Союзом всередині країни, якщо цим успішно останнім часом займалася сама Росія, знущаючись над українськими сирами та цукерками?!», – пише Курков.

Він також висловлює здивування, що немає активістів, які виступали би проти обох союзів. «Причаїлися "противсіхи". Чекають чогось. Може грошей. Може, якогось зручного моменту для початку своєї акції і агітації. Може, їх почнуть фінансувати тоді, коли зрозуміють, що "антиєвропейська" кампанія ніякого впливу на населення України не має?!», – додає письменник.

В той же час він вказує, що для нього  Європейський Союз ближчий та зрозуміліший від  Митного. «Європу я знаю, знаю, де Європейський Союз починається і де закінчується. Про Митний цього я сказати не можу. Мені здається, що він взагалі ніде не закінчується. Крім того, якось дуже вже легко він перетворюється з економічного на ідеологічний, з ідеологічного у військовий і так далі. Мабуть саме цим даний союз-трансформер такий симпатичний комуністам. А мені здається, що Україні з ними не по дорозі», – підсумовує Курков.

Журналіст Сергій Лещенко критику партію «Свобода», яка  «хизується своєю співпрацею з європейськими маргінальними неофашистами».

Він вказує на останню новину «Свободи» про  зустріч заступника керівника фракції Андрія Мохника з представниками італійської партії "Форца Нова" та співпрацю політсил.

«Інакше ніж неонацистами партію "Форца Нова" не називають. Але важливо навіть не це. "Форца Нова" – реальні маргінали, що не мають жодного депутата в жодній з палат парламенту Італії. На останніх виборах в Італії "Форца Нова" набрала 0,26 відсотків голосів. Тоді як "Свобода", як би до неї не ставилися, має фракцію в українському парламенті з підтримкою в сорок разів більше. Але перехід на якісно новий рівень не заважає "Свободі" й далі копирсатися на політичному смітнику Європи», – пише він.

Журналістка Тетяна Чорновол пише, що невідомі повалили мисливську вишку в угіддях  резиденції президента Віктора Януковича «Сухолуччя». Згідно з її інформацією, це сталось 14 жовтня – на день створення  УПА. Наступного дня їй вдалось сфотографувати повалену споруду.

«На знешкодженій вишці написи: "Україна- не полігон для маніяка" та "Янукович не смій проливати кров". Ця вишка стояла на розстрільній галявинці, на якій також є різні принади для приманювання дичини: годівнички для кабанів та косуль, ванна з багном, клітка для самиці, щоб вона своїм рохканням закликала вепрів. Центр галявинки підсвічений ліхтариком, що створює ілюзію місячного освітлення. З вишки, цього комфортного будиночку на ніжках, величенького, як кухня радянської квартири (десь 8 кв.м.), Янукович розстрілював тварин», – пише Чорновол.

Також журналістка повідомила, що наступного дня після публікації блогу її пошта на gmail була зламана.

«На цю пошту мені мусило прийти фото "розстрільної вишки", яка була спиляна в день УПА в мисливському маєтку Януковича. Я так розумію, що саме за цим фото "полювали" хакери. Адже, коли я його не отримала і була змушена відправитися в мисливські угіддя Януковича за новим, то ледь не втрапила в пастку. Повалену вишку з червоним надписом з балончика на боку: "Янукович не смій проливати кров" стерегли серйозні бійці. Охорона не була знята навіть, коли стемніло», – додала вона.

Письменник Сергій Пантюк пише, що в Ірпені пограбували літератора  і журналіста Володимира Коскіна.

«Пограбували Володимира Коскіна в темну пору доби, коли він повертався з редакції журналу   до Будинку творчості в Ірпені. За словами письменника, пограбування сталось за 10-15 метрів від вокзалу та за 15 метрів від відділку міліції», – пише Пантюк.

 Він також вказує, що літераторові не допомогли в міліції. «Відразу після інциденту постраждалий намагався звернутися у міліцію, проте на робочому місці жодного правоохоронця не виявилось. Викликати міліцію вдалося лише завдяки телефонному дзвінку з каси вокзалу. Прибувши на робоче місце, майор попередньо не представився, не прийняв заяву від постраждалого та не розпочав жодних слідчих дій. Натомість міліціонер сказав, що ситуація безнадійна і заяву можна подати і в наступні дні, після чого порекомендував їхати в Київ і звернутись там на вокзалі до відділу транспортної міліції», – пише він.

Музикант Сергій Фоменко пише про популяризацію  української культури в світі.

«Україна ж країна геніїв. Єдина наша проблема – це постсовкова спадщина менталітету. Звикли, що ми – ресурсна територія для інших. Ті самі росіяни, якщо бачать людину талановиту в мистецтві, технологіях, спорті, зроблять максимум, щоб вона добре почувалася у Росії. Опікуватимуться нею з усіх боків – з умовою, що вона виступатиме під російським прапором», – пише він.

Фома вважає, що Україна не вміє цінувати власні таланти. «Коли українцеві дати нормальні умови, він розцвіте. Недавно прийшов із прем'єри української стрічки "Іван Сила". Хороший, добротний фільм для глядачів. Хвилююча історія, зрозуміла у всіх країнах, з успіхом може іти дубльованою на всі мови світу… Кіно зараз – чи не головний посол у світі. Для мене зарубіжний фільм навряд чи поламає стереотип щодо якоїсь країни, бо просто їх не маю. Але відкрити для себе життя у далекій Ісландії – чи Україні – це ж дуже цікаво», – пише музикант.