Німеччина радить Україні провести другий раунд перевогорів у Женеві й прозорі вибори

6 Травня 2014, 12:24

Штайнмайєр, зокрема, пропонує посити посередницьку роль ОБСЄ та провести другу зустріч "женевської четвірки" (ЄС, США, Росії та України).

 "На сьогодні, на мій погляд, насамперед є важливими наступні п'ять кроків", – зазначив дипломат.

По-перше, Штайнмайєр пропонує провести другий раунд чотиристоронніх переговорів щодо України.

"Це було б потужним політичним сигналом того, що всі чотири сторони зустрічі в Женеві визнають домовленості і хочуть втілювати їх у життя", – вважає він.

По-друге, Штайнмайєр наголосив на важливості проведення намічених на 25 травня президентських виборів в Україні, які "в демократичний спосіб узаконять владу нового українського керівництва і сприятимуть стабілізації політичної та економічної ситуації в країні".

По-третє, він пропонує посилити посередницьку роль ОБСЄ, зокрема шляхом проведення круглих столів та конференцій на національному, регіональному та місцевому рівнях.

По-четверте, наголосив німецький дипломат, потрібно вести дискусію щодо конституційної реформи в Україні через залучення представників усіх регіонів країни та громадськості.

П'ятим пунктом він назвав "роззброєння недержавних угруповань та звільнення громадських будівель".

Штайнмайєр також вкотре підкреслив, що варіант врегулювання конфлікту в Україні військовими методами не розглядається.

Нагадаємо, на переговорах у Женеві Україна, ЄС, США і Росія домовилися про роззброєння сепаратистів і звільнення адміністративних будівель.

Однак Росія фактично проігнорувала Женевські домовленості. До такого висновку дійшла міжнародна спільнота. Зокрема, речник Державного департаменту США Джен Псакі наголосила, що російська сторона продовжує не виконувати домовленості, досягнуті в рамках Женевської угоди. За її словами, з боку російської влади були тільки публічні заяви щодо підтримки деескалації напруженості в Україні, однак дії Росії доводять інше.

Також 25 квітня стало відомо, що Росія відмовилася брати участь у черговій зустрічі країн-учасниць Женевських домовленостей щодо стабілізації ситуації в Україні.