Нідерланди схвалили угоду з Україною про суд щодо катастрофи рейсу МН17

13 Червня 2018, 08:46

Парламент Нідерландів схвалив угоду, підписану між Амстердамом та Києвом щодо полегшення переслідування осіб, відповідальних за знищення Boeing малайзійських авіаліній в Донецькій області в 2014 році, включаючи можливість використання відеозв'язку. Відповідне рішення ухвалили 12 червня.  

 

Зокрема, документ закріплює положення про те, що судовий процес відбудеться в нідерландському суді, швидше за все – у Гаазі.

 

Водночас, згідно з документом, якщо будуть винесені обвинувальні вироки, вони можуть бути приведені до виконання на території України, якщо засуджені не зможуть бути видані Нідерландам.

 

Крім того, міністра закордонних справ Нідерландів Стефа Блока наголосив, що схвалення цієї угоди "є важливим кроком на шляху до пошуку істини і притягнення підозрюваних до суду, тим самим задовольняючи вимоги родичів жертв".

 

Нагадаємо, 7 липня Україна і Нідерланди підписали двосторонню угоду про міжнародне правове співробітництво стосовно злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Метою угоди є врегулювання питань, що стосуються або виникають у зв’язку з переслідуванням і засудженням у Нідерландах осіб за злочини, пов’язані зі збиттям літака рейсу МН17.

 

Як повідомлялося, Міжнародна волонтерська група Bellingcat, видання The Insider і інші розслідувачі встановили, що в перекидання в Україні «Бука», який збив малазійський Boeing поблизу Донецька, брав участь офіцер ГРУ РФ Олєґ Владіміровіч Іванніков.

 

Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію відповідальність за збиття малайзійського «Боїнга» на сході України у 2014 році.

 

Крім того, 24 травня Міжнародна слідча група дійшла висновку, що зенітно-ракетний комплекс "Бук", який у 2014 році збив рейс MH17 на Донбасі, належав 53-ій зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії.

 

Пізніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що особи, які винні у збитті Boeing малайзійських авіаліній в Донецькій області в 2014 році, повинні бути притягнуті до відповідальності.

 

25 травня у Держдепартаменті США заявили, що повністю довіряють висновкам міжнародної Спільної слідчої групи щодо катастрофи літака MH17 малайзійських авіаліній.

 

Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.