Нацрада збирається через суд позбавити ліцензії телеканал Маркова

24 Жовтня 2013, 10:55

Підставою для такого рішення Нацради стало несвоєчасне подання (а точніше – неподання) компанією заяви про переоформлення ліцензії у зв'язку зі змінами в складі власників, що відбулися ще у 2009 році, а саме – смерті Віталія Баранова, власника 12% телекомпанії АТВ. Про ці зміни регулятор, зі слів голови Нацради Володимира Манжосова, дізнався зі звернення громадянина Дмитра Порошина, який також надав нотаріально завірену копію свідоцтва про смерть.

«Станом на сьогодні є навіть продовжена ліцензія, у якій цей власник вказаний на сьогоднішній день як чинний», – повідомив начальник відділу правового забезпечення Нацради Олег Шосталь.

Таким чином, АТВ порушила ч. 4 ст. 35 закону «Про телебачення і радіомовлення», яка зобов'язує мовників протягом 10 днів з моменту зміни власника подавати заяву на переоформлення ліцензії, наголосив пан Шосталь.

Право Нацради звертатися до суду про анулювання ліцензії на підставі несвоєчасного подання заяви про переоформлення ліцензії у зв'язку з організаційними змінами передбачене ч. 5 ст. 37 закону «Про телебачення і радіомовлення».

Тим часом колектив АТВ уже попередив свою аудиторію про можливість відключення від ефіру у зв'язку з політичною позицією каналу і підтримкою екс-нардепа Ігоря Маркова, повідомляє «Укрінформ».

Рухомий рядок на екрані від ранку попереджає: «АТВ в небезпеці!». «Якщо ми зникли з ефіру – значить, нас закрили. Тоді нам знадобиться ваша підтримка!», – сказано у зверненні редакції, в якій вважають присутність міліції біля офісу телеканалу знаком того, що влада канал закриє.

Водночас, у прес-службі правоохоронного відомства говорять, що причин для хвилювання у журналістів немає: міліція знаходиться в районі у зв'язку з припиненням можливих провокацій.

Це вже не перша спроба Нацради анулювати ліцензію АТВ. Кілька років тому регулятор звертався до суду про анулювання ліцензії АТВ за  зловживання свободою діяльності телерадіоорганізацій (неприпустимі висловлювання), однак суд відмовив.

Як відомо, позбавленого мандата народного депутата Ігоря Маркова було затримано 22 жовтня під час допиту у Одеському обласному управлінні внутрішніх справ, де йому вручили повідомлення про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 296 ККУ – хуліганство.  Йому інкримінують організацію і  побиття учасників пікету біля Одеської обласної адміністрації проти встановлення у місті пам'ятника Єкатерині ІІ в 2007 році.  

Уніч проти 23 жовтня Маркова доправили до Києва.  Печерський райсуд Києва обрав для Ігоря Маркова запобіжний захід у вигляді арешту до 20 грудня.

Марков заявив, що не відчуває себе винним, та  оголосив голодування.