Найнебезпечніше місто світу знаходиться у Гондурасі

8 Жовтня 2012, 17:45

Кількість вбивств в Гондурасі наразі найвища у світі, а найбільші показники злочинності було зафіксовано у Сан-Педро-Сула, де у 2011 році було скоєно 159 вбивств на 100 тис. громадян. Для порівняння рівень вбивств в Детройті (який вважається найнебезпечнішим містом США) – 48 на 100 тис.

Мексиканське прикордонне місто Сіудад Хуарес є перевалочним пунктом для наркоторговців, які направляються в США, а тому також входить до списку найнебезпечніших міст світу. Свою репутацію місто здобуло завдяки кривавій війні між наркокартелями Хуарес і Сіналоа, що через корумповану поліцію забрала життя 6 тис осіб в період між 2008 та 2010 роками та перетворила місто на привид. І хоча рівень злочинності останнім часом почав падати, кількість вбивств все ще складає 148 осіб на 100 тис.

Бразильська влада намагалася перетворити портове місто Масейо на туристичний рай, але ці спроби були затьмарені рівнем вбивств у 135 осіб на 100 тис мешканців. Жителі Масейо у зростанні злочинності на 180% за останні двадцять років звинувачують торгівлю кокаїном.

На четвертому місці у світі і на другому в Мексиці – Акапулько з 128 на 100 тис мешканців.

Центральний округ, що складається зі столиці Гондурасу Тегусігальпа і її міста-побратима Комаядела, страждає від подібних проблем, що і Сан-Педро-Сула – наркотики, банди, нерівність. Державний переворот в 2009 році ще більше посилив політичний хаос в країні та дав більше простору для дій наркоторговців. Нині кількість вбивств у Центральному окрузі складає 100 осіб на 100 тис мешканців.

Розбірки між бандами наркоторговців у Венесуелі перетворили столицю країни Каракас на віртуальну воєнну зону. Лише у 2011 році в Каракасі було вбито 3 тис 164 особи, що набагато більше за кількість жертв військових західних країн в Афганістані за останні 10 років. Посадовців Венесуели звинувачують в приховуванні справжньої статистики вбивств, а 90% справ – нерозкриті. За словами експертів, поєднання вільного доступу до зброї, культури насильства серед молоді, браку поліції та прокурорів створили ідеальне середовище для беззаконня і насильства з кількістю вбивств у 99 на 100 тис.

На сьомому місці у світі за рівнем насильства розмістилося ще одне мексиканське місто Торреон, яке також є полем битви наркокартелей. Минулого року в місті загинуло 88 осіб на 100 тис населення.

Мексиканське місто Чихуахуа, що знаходиться за 240 км від кордону з Техасом є ключовим транзитним пунктом для кокаїну, який рухаєтсья в бік США. За останні роки насильство в місті стає все більш помітними, а кількість вбивств у 2011 році склала 83 на 100 тис мешканців.

Дев’яту сходинку в рейтингу посіло чергове мексиканське місто Дуранго з 80 жертвами на 100 тис населення. На десятій сходинці опинилось портове бразильське місто Белем, в яке стікаються наркотики з Болівії, Колумбії та Перу. А кількість вбивств складає 78 на 100 тис мешканців.