Начальник Лук’янівського СІЗО розповів, як після нового КПК в нього змінилося мислення

15 Березня 2013, 22:14

"Мислення змінюється як у мене, так і в особового складу, зовсім інше ставлення до осіб, які утримуються в СІЗО", – розповів Родчін.

 "За ці останні місяці у зв'язку з прийняттям нового Кримінального процесуального кодексу можу відзначити таку тенденцію, як зменшення чисельності осіб, щ о утримуються в слідчому ізоляторі – це близько 337 осіб. Це тільки в цьому році, за неповні три місяці", – повідомив начальник СІЗО.

 "Оскільки відбувається зменшення чисельності осіб у СІЗО, ми можемо займатися поліпшенням і приведенням умов утримання до європейських стандартів", – констатував він.

Родчін також додав, що велика кількість затриманих «не є комфортною» для працівників слідчого ізолятора.

«Вони (затримані – ред.) ніякої комфортності керівництву слідчого ізолятора не приносять. Є питання до того ж комунально-побутового забезпечення тих осіб», – сказав він.

Начальник СІЗО також додав, що фіксуються випадки «вступу в недозволені зв’язки персоналу та їх родичів», наприклад передачі через працівників ізолятора мобільних телефонів для затриманих.

«Керівництвом ці негативні процеси попереджуються», – запевнив Родчін.

Водночас, за інформацією керівника головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрія Портнова, за 100 днів роботи кодексу в Україні 500 осіб взято під домашній арешт, жоден не заарештований за поданням податкових органів, і значно розвантажилися слідчі ізолятори

"За три місяці, протягом яких діє новий КПК, ми бачимо, що кожен місяць прибуває в СІЗО тільки 700-750, може, 800 осіб, тобто, в три рази менше, ніж у 2012 році, і майже в п'ять разів менше, ніж в 2011 році. Тобто суттєва тенденція", – сказав Портнов.

Він нагадав, що в Україні працює 33 слідчих ізолятори, в яких утримуються люди, яких підозрюють в скоєнні злочинів.

Як повідомлялось, радник президента України – керівник Головного управління Адміністрації президента з питань судоустрою Андрій Портнов вважає, що кількість виправдовувальних вироків після вступу в дію нового КПК вже через рік може зрости до 35%.

Європейські експерти відзначають, що в новому КПК враховано найбільш значущі рекомендації, зроблені в ході консультацій українських органів влади з експертами Ради Європи.

Водночас, українські правники виступили з критикою документа.

Нагадаємо, новий Кримінально-процесуальний кодекс набув чинності 20 листопада.