НАБУ порушило провадження через ймовірну підробку документів для видачі диппаспорта Розенблату

20 Жовтня 2017, 17:23

У п’ятницю, 20 жовтня, детективи Національного антикорупційного бюро відкрили нове кримінальне провадження через ймовірну підробку офіційних документів для видачі дипломатичного паспорта народному депутату Бориславу Розенблату. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Правоохоронці вже внесли відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Попередня правова кваліфікація – порушення ч.1 ст. 366 (службове підроблення) КК України. Санкції статті передбачають штраф  до 80 тис грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

"За версією слідства, службові особи Апарату Верховної Ради України діючи за попередньою змовою з народним депутатом України Бориславом Розенблатом із метою забезпечення останньому можливості виїзду за кордон, внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів", – йдеться в повідомленні.

За версією слідства, службовці Апарату ВР направили в МЗС лист із проханням видати дипломатичний паспорт Розенблату, який нібито мав з 18 по 22 жовтня 2017 року виїхати до Ізраїлю для вивчення можливостей кооперації та співпраці між Україною та ізраїльською Торгово-промисловою палатою. На підставі  листа нардепу видали диппаспорт. Згодом, 19 жовтня політик використав документ для виїзду до Німеччини, з особистою метою.

Як повідомлялося, 19 жовтня народного депутата Борислава Розенблата детективи НАБУ зняли з рейсу на Кельн. Згодом адвокат політика повідомив, що після розгляду судом справи про обрання запобіжного заходу, з народного депутата знято підозру у вимаганні. 

11 липня Верховна Рада розглянула і прийняла рішення щодо зняття депутатської недоторканності та притягнення до кримінальної відповідальності щодо п’ятьох нардепів. Полякова і Розенблата позбавили депутатської недоторканності.

Згідно з інформацією Генеральної прокуратури України, нардеп Максим Поляков, діючи за попередньою змовою із нардепом Бориславом Розенблатом та зі своїм помічником-консультантом Тетяною Любонько, вимагали та отримали неправомірну вигоду 15 000 доларів США від представника компанії нерезидента "Фуджейра" (ОАЕ) за лобіювання інтересів у сфері видобутку бурштину в Україні. Отримані гроші Розенблат і Поляков мали розділити порівну по 7500 доларів

13 липня генпрокурор Юрій Луценко у Верховній Раді вручив підозру депутатам.

18 липня Солом'янський суд Києва обрав Розенблату запобіжний захід у вигляді застави у 7 млн гривень, а також поклав на нього зобов'язання носити електронний браслет, не виїздити без повідомлення із Києва та Житомира і здати всі закордонні паспорти.