Журналіст розповіла, що ситуація на радіо була напружена впродовж кількох місяців, відколи керівником суспільно-інформаційних програм стала представник власника радіостанції Оксана Колодрубець.
Мартинюк вказала, що коли керівництво без попередження звільнило одну з журналісток, колектив оголосив страйк – після чого всі його учасники були звільнені.
«Служба інформації у середу ввечері прийняла рішення не виходити у четвер з новинами в ефір. Це був фактично страйк. Таким чином ми вирішили захистити права на працю нашої працівниці Ірини Сало, яку усунули від роботи без жодних пояснень. Відтак наше колективне рішення вилилось у протест. Після цього керівництво радіо нам звеліло написати заяви на звільнення і на сьогодні з нами вже розрахувались, подякували за роботу, віддали трудові книжки», – розповіла Мартинюк.
Вона вказала, що крім неї звільнені ще троє працівники: Вікторія Прихід, Святослав Драбчук та Дмитро Кумар.
27 вересня колектив радіо «Львівська Хвиля» підписав звернення до керівництва радіостанції із проханням розібратися в ситуації і повернути для колективу можливість і далі працювати в комфортних психоемоційних умовах, а також знову прийняти на роботу звільнених журналістів.
Журналісти вимагають від керівництва до 1 жовтня відреагувати на це звернення. Якщо до цього часу керівництво не поверне на робочі місця звільнених працівників, то решта колективу має намір піти з радіо.
У п’ятницю на радіо вийшов у прямому ефірі випуск новин о 8-й ранку, який повторюють протягом дня в записі.
Згідно з інформацією ЗМІ, власником ТРК «Львівська хвиля» є Мирослав Хом’як, який 2013 року призначений директором Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА.
Нагадаємо, на початку року колектив інформагенції УНІАН звернувся до міжнародних і європейських організацій з приводу конфліктної ситуації в інформагенції, яку спричинили поява фальшивих інтерв’ю. Коллектив також звернувся до акціонерів, вказавши, що поява фальшивих новин стала логічним результатом і прямим наслідком діяльності призначеного рік тому нового менеджменту агентства, та вимагає їх звільнення.
Згодом працівників сайту УНІАН заявили про переслідування за виступи проти цензури та критику керівництва агенції.