НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

В УНІАНі заявляють, що сфальшовані коментарі політиків - це «джинса»

Поширена фальшива інформація про Сергія Власенка і Олександру Кужель на сайті інформагентства УНІАН – це «джинса». Про це йдеться в заяві шести редакторів агентства, що є в розпорядженні Тиждень.ua.

«Для нас є очевидним, що сфальшовані коментарі нардепів Власенка і Кужель, які з’явилися на сайті агентства, - це «джинса». Хто її замовник, ми можемо лише здогадуватися», – йдеться в заяві.

Як зазначають працівники УНІАНу, після минулорічного конфлікту із керівництвом щодо цензури на сайті УНІАН став публічним, «редакцію сайту «підсилили» чотирма людьми, і таким чином проблема фронди у «делікатних» питаннях частково була знята (правда, призначена головним редактором сайту Мар’яна Олійник згодом відмовилась продовжувати трудову угоду)».

«Звісно, нові редактори, на відміну від нас, «мєстних» (так нас охрестив шеф-редактор Ганницький), лояльні до керівництва і виконують усю брудну роботу. Нас бентежить, що всі вони можуть стати покірними жертвами інформаційної війни, у якій, схоже, головним «трофеєм» є репутація агентства, що рівнозначно його знищенню», – йдеться в заяві.

Редактори також нагадують, що один з фігурантів цензурного скандалу керівник департаменту Інтернет-проектів Микола Кондратенко вже виставлений цапом-відбувайлом, про людське око йому навіть оголосили догану за «перевищення службових повноважень у вигляді погрози штрафами і нецензурну лайку» (про стягнення ми знаємо зі слів гендиректора, зі змістом догани колектив ознайомлений не був).

«Отож, зараз ми бачимо чергового претендента на звання цапа-відбувайла. Єдиною відрадою для нас є те, що цензурного тиску на сайті вже (чи поки?) немає», - додають редактори.

«Нам боляче, що УНІАН залишають професійні журналісти, що приводом до згадування агентства у ЗМІ тепер є не ексклюзивність та оперативність його продукту, а розміщення на сайті інформацій, далеких від професійних стандартів. Для нас є абсолютно зрозумілим, що відповідальність за це мають нести гендиректор агентства В. Осадчий і шеф-редактор М. Ганницький. На жаль, всі спроби колективу, профспілкового осередку знайти порозуміння з керівництвом заради ефективної роботи агентства взагалі і сайту зокрема, були безрезультатними», – зазначається в заяві.

«Нас непокоїть не лише позиція керівництва УНІАН, ми також задаємося питаннями, чому на ситуацію в агентстві не реагують засновники, оскільки «покращений» топ-менеджмент відверто «палить» їхній бізнес», – йдеться в заяві.

Під заявою підписалися редактори сайту УНІАН: Олександр Волинський, Любов Жаловага, Наталія Негрей, Наталія Овдієнко,  Валентина Романенко, Роман Романюк.

Як відомо, у понеділок, 11 лютого, агентство опублікувало два фальшивих коментарі від імені Сергія Власенка та Олександри Кужель. Пізніше «Батьківщина» заявила, що це фальшива інформація.

Керівництво УНІАН відмовлялося коментувати цей інцидент.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.