НОВИНИ

Керівництво УНІАН намагається звільнити власкора у Брюсселі за відсутність на роботі у Києві

Керівництво інформаційного агентства УНІАН намагається звільнити свого кореспондента в Брюсселі Сергія Воропаєва за пунктом 4 статті 40 Кодексу законів про працю України (прогул без поважних причин. Про це повідомляє Незалежна медіа-профспілка.

Днями керівництво УНІАН не нарахувало власному кореспонденту агенства в Брюсселі авансу, мотивуючи це його відсутністю на робочому місці. При цьому кореспондент продовжував виконувати свої обов’язки у Брюсселі, підтвердженням чому є оприлюднені за його підписом інформаційні повідомлення у стрічці новин агентства.

Раніше, 3 вересня цього року, генеральний директор агентства Вадим Осадчий в телефонній розмові з Сергієм Воропаєвим, який в цей день повертався з відпустки до Брюсселя для продовження виконання своїх функцій, заявив йому про намір закрити корпункт та запропонував прибути на робоче місце в Києві вже 5 вересня – перший робочий день після відпустки. Під час подальшого листування електронною поштою керівництво повідомило, що вирішило перевести свого кореспондента на іншу посаду. Такі дії суперечать 32-й статті Кодексу законів про працю України, згідно з якою працівник має бути попереджений про істотну зміну умов праці за два місяці.

5 вересня генеральний директор УНІАН направив на домашню адресу Воропаєва в Україні телеграму з вимогою дати пояснення своєї відсутності на робочому місці, а також погрозами звільнити за прогули.

Сергій Воропаєв працює в УНІАН з лютого 2004 року, а в брюсельському корпункті – з січня 2007 року.

НМПУ розцінює дії керівництва УНІАН щодо свого кореспондента в Брюсселі, як такі, що продовжують сумну практику розправи над журналістами, які не бояться відстоювати право на професію та дотримання професійних стандартів. 28 серпня цього року генеральний директор УНІАН Вадим Осадчий видав наказ №115-К, яким групу співробітників – членів медіа-профспілки було без попередження у встановлені законодавством терміни, без погодження із первинною профспілковою організацією НМПУ «переміщено» до новоствореного Відділу телевізійного моніторингу. До цієї групи увійшли лише ті співробітники, які відкрито протестували проти цензури і фейкових новин як таких, які завдають шкоди репутації агентства.

Незалежна медіа-профспілка готує оскарження таких дій у суді.

Як повідомлялось, це не вперше стався скандал із керівництвом УНІАНу. Раніше працівники сайту УНІАН, яких переводили до іншого відділу, заявили, що розцінюють таке рішення як переслідування за виступи проти цензури та критику керівництва агенції. 

Нагадаємо, у середині лютого колектив УНІАНу звернувся до міжнародних і європейських організацій з приводу конфліктної ситуації в інформагенції, яку спричинили поява  фальшивих інтерв’ю.

Коллектив також  звернувся до акціонерів, вказавши, що поява фальшивих новин стала логічним результатом і прямим наслідком діяльності призначеного рік тому нового менеджменту агентства, та вимагає їх звільнення. 

Власник УНІАН, бізнесмен Ігор Коломойський розглядав можливість закриття інформагентства..

 У червні Незалежна медіа-профспілка України та Інститут масової комунікації оприлюднили антирейтинг «ворогів преси», до якого серед інших потрпало і керівництво УНІАН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.