НОВИНИ

П’ятеро працівників УНІАНу заявляють, що їм мстять за критику. Керівництво заперечує

Працівники сайту УНІАН, яких переводять до іншого відділу, розцінюють таке рішення як переслідування за виступи проти цензури та критику керівництва агенції. Про це йдеться у відкритому листі редакторів агенції, який оприлюднила на своїй сторінці у Facebook журналістка Валентина Романенко.

Журналістка нагадала, що уранці редакторам сайту УНІАН Олександру Волинському, Любові Жаловазі, Валентині Романенко, Роману Романюку, а також  завідувачці відділом економіки Тетяні Майданович   оголосили наказ про переміщення у новостворений відділ телевізійного моніторингу.

«Адміністрація УНІАН мотивує рішення «виробничою необхідністю» і керується при цьому частиною 2 статті 32 КЗпПУ. Ми ж вважаємо, це банальною помстою за цензурний і «ведмежий» скандали а також бажанням відсторонити від формування контенту сайту УНІАН людей, які в роботі керуються професійними стандартами, а не політичною доцільністю і лояльністю до керівництва», - заявляють журналісти у відкритому листі.

На думку працівників, декларації адміністрації про доцільність нового підрозділу є фіктивними «хоча б тому, що в УНІАН вже є окремий відділ моніторингу з багаторічним досвідом ефективної роботи».

«Розцінюємо рішення адміністрації як спрямоване на переслідування за критику і громадянську позицію, а також на встановлення тотальної цензури в УНІАН», - заявили журналісти.

Гендиректор УНІАН Вадим Осадчий у коментарі «Телекритиці» підтвердив, що переміщення стосується п'яти співробітників у новостворений відділ моніторингу, який підпорядковуватиметься безпосередньо гендиректору, а завідувачем буде Тетяна Майданович. Він також заявив, що «це виключно внутрішнє рішення компанії», яке не потребує коментарів.

«Вони підписали наказ з окремою думкою - це їхнє право. Тут немає жодного політичного чи якогось іншого підтексту. Коментувати чиїсь чутки чи домисли я не хочу», - наголосив він.

Нагадаємо, виконавчий директор "Інституту Масової Інформації" Оксана Романюк раніше повідомила, що керівництво УНІАНу замкнуло в кімнаті "неугодних" редакторів, які раніше заявляли про цензуру, та ще кількох співробітників, і утримувало кілька годин, вимагаючи підписати ознайомлення з наказом про  "переміщення" із відділу сайту у відділ "моніторингу теленовин", розташований десь на Дарниці.

Нагадаємо, у середині лютого колектив УНІАНу звернувся до міжнародних і європейських організацій з приводу конфліктної ситуації в інформагенції, яку спричинили поява  фальшивих інтерв’ю.

Коллектив також  звернувся до акціонерів, вказавши, що поява фальшивих новин стала логічним результатом і прямим наслідком діяльності призначеного рік тому нового менеджменту агентства, та вимагає їх звільнення. 

Власник УНІАН, бізнесмен Ігор Коломойський розглядав можливість закриття інформагентства.

Міжнародна федерація журналістів та її регіональна група Європейська федерація журналістів висловила заклопотаність у зростанні політичного втручання в роботу УНІАНу.

 У червні Незалежна медіа-профспілка України та Інститут масової комунікації оприлюднили антирейтинг «ворогів преси», до якого серед інших потрпало і керівництво УНІАН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.