На японській атомній станції підвищився рівень радіації

11 Березня 2011, 22:55

За інформацією TEPCO, підвищення рівня радіації спостерігається в турбінному відділенні першого реактора АЕС. Компанія докладає всі зусилля для з'ясування ситуації на АЕС, передає РИА Новости з посиланням на агентство Kyodo.

Нагадаємо, на атомній станції після землетрусу вийшло з ладу енергопостачання ядерного реактора: виникла проблема з подачею електроенергії на пристрої, які повинні охолоджувати реактор. З прилеглих до станції територій були евакуйовані, за даними різних японських ЗМІ, від 2 до 3 тисяч осіб. Пізніше генсек кабінету міністрів Юкіо Едано заявив, що ситуація знаходиться під контролем і витоку радіації немає. У тому, що витоку немає, японський прем’єр повідомив також американському президенту.

Проте пізніше міністр промисловості Японії Банрі Кайеда заявив про можливість виникнення невеликого витоку радіації, передає NEWSru.com.

За останніми даними, для зниження тиску в реакторі на АЕС прийнято рішення випустити "слабо радіоактивний" пар, повідомляє керівництво TEPCO. Зараз тиск пари в аварійному об'єкті в 1,5 рази перевищує норму.

Як охолоджувальна рідина в системі реактора на АЕС "Фукусіма" використовується звичайна вода. Після викликаного землетрусом збою в електропостачанні її рівень у системі впав, і вона почала перетворюватися на пару, за рахунок чого зріс тиск.

Повідомляється, що радіоактивний елемент, який міститься в парі і який може бути випущений на АЕС "Фукусіма", не вплине на навколишнє середовище або здоров'я людини.

США терміново направили до Японії вантаж з охолоджувальними матеріалами для АЕС, повідомила державний секретар США Хілларі Клінтон, передає Інтерфакс.

Британський фізик-ядерник Уолт Паттерсон заявив, що на АЕС в Фукусіма, ймовірно, зафіксована серйозна проблема, яку необхідно вирішити в найкоротші терміни. "Якщо її не вдасться вирішити протягом найближчих годин, то справа обернеться серйозністю", – повідомив він в інтерв'ю BBC.

За словами Паттерсона, "якщо пошкоджено сердечники, то паливні стрижні можуть загостритися і розплавитися, а це найстрашніший кошмар для будь-якого фізика-ядерника".

Втім, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) намагається заспокоїти суспільство. Як йдеться у повідомленні прес-служби, в зоні лиха над північно-східними районами японського острова Хонсю в даний час переважають західні вітри.

"Такі погодні умови, – пояснило агенству ИТАР-ТАСС джерело в МАГАТЕ, – можна назвати оптимальними, тому що у випадку викиду радіоактивності вітер перешкодить наповзанню радіоактивної хмари на узбережжя Японії і вглиб країни".

У цілому, за даними МАГАТЕ, в зоні стихійного лиха, викликаного руйнівним землетрусом і потужним цунамі, виявилися 11 ядерних реакторів на станціях "Онагава", "Фукусіма" і "Токай". При цьому епіцентр повторного поштовху магнітудою 6,5 балу опинився в безпосередній близькості від АЕС "Токай".

У Японії функціонують 55 ядерних реакторів АЕС, які виробляють 29,3% електрики в країні. До 2040 року планується довести частку атомних електростанцій в загальному обсязі джерел електроенергії до 40%. За інформацією Японського атомного промислового форуму, спільне вироблення на атомних станціях в 2010 році склала 292,3 млрд кВт/год електроенергії.