На Чорноморський флот хочуть повернути стратегічну зброю

19 Липня 2011, 10:20

За словами генерала Отрощенка, він має на увазі насамперед літаки ударної авіації «з великим радіусом дій, з високоточною і потужною зброєю, щоб, не заходячи в зону враження ППО противника, ефективно її застосовувати, в тому числі і проти кораблів будь-якого класу, включаючи авіаносці».

Російський генерал уточнив, що мова йде про стратегічні ракетоносці ТУ-22М3, які раніше базувалися в Криму і були здатні нести ядерну зброю, а також про модернізовані СУ-24М. За його словами, останні можуть надійти на Чорноморський флот уже наприкінці липня. Водночас Отрощенко зізнався, що ЧФ Росії відчуває брак досвідчених пілотів, оскільки майже усіх їх звільнили у рамках армійської реформи. Також на Чорноморському флоті відсутній тренажер для підготовки льотного складу.

Джерела Радіо Свобода на Чорноморському флоті теж інформують про серйозні кадрові проблеми і для укомплектування навіть тих літаків, що нині базуються на кримських аеродромах в селищах Кача і Гвардійське. Якщо надійдуть нові, то на них просто нікому буде літати, кажуть офіцери на правах анонімності.

Разом із тим, експерти зазначають необґрунтованість заяв генерала про можливість швидкого переоснащення флотської авіації, а тим більше – переведення до Криму стратегічних літаків.

Керівник севастопольського аналітичного центру «Номос» Сергій Кулик висунув дві версії, але обидві, за його словами, унеможливлюють розміщення такої техніки на території України. Він вважає, що це або самодіяльність генерала, який просто мріє командувати стратегічними літаками, або ж спеціальне вкидання інформації, узгоджене на верху, щоб перевірити реакцію офіційного Києва.

Кулик вважає, що реакція української влади має бути однозначною: будь-яке перекидання літаків, що змінить військово-політичну ситуацію в цьому регіоні Європи, – неможливе, оскільки це призведе до порушення взятих Україною міжнародних зобов’язень.

Експерт також переконаний, що без офіційного дозволу Києва росіяни не ризикнуть перекидати до Криму нові літаки, а такий дозвіл малоймовірний, особливо щодо стратегічних ракетоносців.

Тим часом, прес-центр Чорноморського флоту Росії ніяк не коментує заяву начальника флотської авіації генерала Отрощенка.

Нагадаємо, у Севастополі в штабі Чорноморського флоту РФ командному складу флоту і керівництву міста представлено нового командувача флоту 52-річного контр-адмірала Олександра Федотенкова.