На 110 млн грн Януковича-молодшого наклали арешт через податкові махінації на винзаводі

29 Липня 2015, 11:02

Печерський районний суд Києва в рамках кримінального провадження щодо Олександра Януковича виніс ухвалу про накладення арешту на банківський рахунок ТОВ «МАКО-Трейдинг», на котрому зберігається 110,37 млн грн. Відповідне рішення було прийняте 15 липня.

Арешт наклали в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні, порушеного ще в травні 2014.

Тоді сину українського президента-втікача Віктора Януковича оголосили підозру у підробці документів, ухилянні від сплати податків, а також привласненні, розтраті майна, зловживанні службовим становищем в особливо великих розмірах.

Згідно з даними досудового розслідування, упродовж 2013 р. Янукович за сприяння колишнього вищого керівництва держави та за попередньою змовою із керівництвом ПрАТ «Артемівськ Вайнері» організував схему ухиляння від сплати податків, а також заволодіння державними бюджетними коштами.

Олександр Янукович був акціонером винзаводу (19,4% акцій) через фірму «Едельвейс».

Іншими акціонерами «Артемівськ вайнері» були компанії Ріната Ахметова, його брата Ігоря і соратника Сергія Кия, а також Бориса Колеснікова.

Для прикриття незаконної діяльності було засновано або придбано низку компаній, зокрема ТОВ «Тревелін».

На рахунки цієї фірми «Артемівськ Вайнері» перераховувало кошти за товари та послуги, операції супроводжувалися підробкою договорів купівлі-продажу та податкових накладних.

Насправді товари й послуги не постачалися – а гроші в подальшому просто знімали готівкою з рахунків. Таким чином за листопад-грудень 2013 р. «Артемівськ Вайнері» вчинило замах на заволодіння 21,85 млн грн., які повинні були бути сплачені в бюджет у якості податку на прибуток.

На клопотання слідчого в особливо важливих справах суд погодився накласти арешт на майно Януковича, а саме на рахунок належної йому ТОВ «МАКО-Трейдинг», відкритий у банку «Радикал», пов’язаному з угрупуванням Віктора Януковича.

При цьому кошти, на котрі накладено арешт – це кошти, котрі сам «МАКО» півроку тому через суд стягнув із ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг» по договору купівлі-продажу вугільної продукції.

Нагадаємо, днями глава Донецької ОДА Павло Жебрівський заявив, що Олександр Янукович продовжує вести бізнес на Донбасі через бізнеси, які прямо чи опосередковано належать МАКО.

Нагадаємо, 15 липня слідчі Головуправління МВС здійснили виїмку документації в головному офісі «Радикал Банку».

Виїмку проводили нібито в рамках кримінального провадження по колишньому власнику банку Андрію Пасічнику та його діяльності до 2013 р.

Однак слідчі забрали всю документацію з відділення, в т.ч. кредитні справи, договори з вкладниками, оригінали касових документів.

За тиждень до цього, 9 липня, НБУ зарахував банк до категорії неплатоспроможних й завів туди тимчасову адміністрацію.

Як повідомлялося, ГПУ почала процедуру заочного засудження Януковича та «сім'ї».