“Ми подбаємо про цю ситуацію”. Реакція світу на пуск ракети КНДР

29 Листопада 2017, 13:33

Уранці 29 листопада (28 листопада приблизно о 20:30 за Київським часом) КНДР здійснила запуск міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-15. Впродовж близько 50 хвилин вона змогла піднятись на висоту 4475 км і пролетіти 950 км, а потім впала в море у виключній економічній зоні Японії. При цьому у Північній Кореї наголосили, що найпотужніша ракета країни здатна досягти території США. У зв'язку з цим у Раді безпеки ООН вже оголосили про екстренне засідання, а у Південній Кореї навіть провели кілька ракетних випробувань у відповідь на північнокорейські.

Тиждень.ua вирішив зібрати реакцію світових лідерів та міжнародних організацій на черговий ракетний запуск КНДР.

 

США

Одним із перших на пуск ракети відреагував президент США Дональд Трамп. За його словами, це не змінить підхід Сполучених Штатів до КНДР.

"Ми подбаємо про цю ситуацію", – наголосив американський лідер.

Також, як повідомляє The Hill, під час телефонної розмови з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном він наголосив, що "остання провокація з боку Північної Кореї становить серйозну загрозу не тільки США і Респубку Корею, а й увесь світ.

Своєю чергою держсекретар США Рекс Тіллерсон закликав до наявних санкцій проти КНДР додати заборону про перевезення морських вантажів до і з країни для підвищення безпеки на морі.

"Всі країни повинні продовжувати сильні економічні і дипломатичні заходи", – наголосив він.

Подібну думку висловила й речниця Держдепартаменту США Хезер Науерт.

"Всі країни повинні продовжити застосування потужних економічних і дипломатичних заходів на додаток до імплементації всіх існуючих санкцій ООН", – зауважила Науерт.

Однак вона підкреслила, що "Сполучені Штати все ще прагнуть знайти мирний шлях до денуклеаризації та припинення войовничих дій Північної Кореї".

За словами Науерт, США у партнерстві з Канадою скликають нараду в ООН для обговорення, "як глобальна спільнота може протистояти загрозі міжнародного миру з боку Північної Кореї".

У Пентагоні підтвердили зобов'язання США щодо захисту союзників, передусім Південної Кореяї та Японії.

"Ми залишаємось в готовності захищати себе та наших союзників від будь-яких нападів чи провокацій", – зауважили в міністерстві оборони США.

 

Південна Корея

Збройні сили Південної Кореї у відповідь на запуск Пхеньяном черговий балістичної ракети провели ракетні навчання біля кордону з КНДР.

У Yonhap, посилаючись на дані південнокорейського Комітету начальників штабів, повідомили, що сухопутні війська, військово-морські сили і військово-повітряні сили країни провели 20-хвилинне спільне тренування біля кордону з Північною Кореєю в Японському морі.

Зокрема, у навчаннях взяли участь ракетний підрозділ, корабель ВМС з системою Aegis і винищувач KF-16, які здійснили пуск ракет з урахуванням відстані до місця, звідки була запущена північнокорейська ракета.

Так, під час військових навчань були запущені три ракети: Hyunmoo-II, Haesong-II і SPICE-2000, які одночасно вразили ціль.

 

Японія 

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що у країні будуть максимально використовувати тиск на КНДР.

"Ми ніколи не піддамося жодному провокаційному акту. Ми будемо максимально використовувати наш тиск на Пхеньяні", – наголосив японський прем'єр-міністр.

 

ООН, НАТО, ЄС, ICAO

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш рішуче засудив дії КНДР і закликав Пхеньян "утриматися від подальших дестабілізуючих кроків".

За словами генсека НАТО Єнса Столтенберга, дії Північної Кореї є "черговим порушенням численних резолюцій Ради безпеки ООН, яке підриває регіональну і міжнародну безпеку".

Офіційний представник глави європейської дипломатії Федеріка Могеріні назвала пуск ракети "ще однією серйозною провокацією" і "неприйнятним порушенням міжнародних зобов'язань"

Також у Міжнародній організації цивільної авіації (ICAO) зазначили, що Пхеньян знову не повідомив її про запланований ракетний пуск, порушивши взяті на себе при вступі в ICAO в 1977 році зобов'язання.

 

Німеччина

Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель повідомив, що до його країни викликали посла КНДР у зв'язку з запуском балістичної ракети.

"Північна Корея знову порушила міжнародне право. Відчайдушна поведінка Північної Кореї становить величезну загрозу для міжнародної безпеки", – Габріель.

При цьому канцлер ФРН Ангела Меркель підкреслила, що в світлі нових ракетних випробувань Північної Кореї "важливіше, ніж коли-небудь раніше, разом протистояти загрозі міжнародної безпеки з боку Пхеньяну".


 

Слід додати, що після запуску міжконтинентальної ракети верховний лідер КНДР Кім Чен Ин заявив про "велике історичне призначення".

"Ми нарешті усвідомили велике історичне призначення успішного створення ядерних сил держави, призначення побудови ракетної потужності", – наголосив північнокорейський лідер.