МВФ: недооцінка зростання тривалості життя людей може спричинити нову кризу

12 Квітня 2012, 13:34

Як повідомив фонд, в минулому недооцінка зростання тривалості життя вже мала свої наслідки, і зараз ситуація знову може повторитись.

Так, через збільшення середньої тривалості життя на 3 роки до 2050 року сума коштів, необхідних на підтримку населення, збільшується на 50%. У світовому масштабі йдеться про кошти у сотні мільярдів доларів.

Лише для Німеччини це може коштувати більш як €2 тис млрд, що призведе до збільшення державної заборгованості з 80% від ВВП до 150%. В міжнародному порівняння за рівнем негативних наслідків ситуація в Німеччині може поступитись лише Японії. Так, якщо до 2050 року тривалість життя в Японії збільшиться на 3 роки, то сьогоднішній бюджет потрібно буде збільшити майже на 75%. А через додаткові витрати державна заборгованість країни може зрости до 300% від ВВП. 

 «Ці ризики дійсно будуються повільно, протягом тривалого періоду. Але якщо за них не візьмуться найближчим часом, вони потенційно можуть поставити під загрозу стабільність усієї світової фінансової системи», – відмічають автори звіту.

МВФ порадив своїм членам реагувати на такий розвиток за допомогою відповідних заходів та враховувати ризики зростання тривалості життя у фінансовому плануванні. Зокрема, важливим є законодавче збільшення віку виходу на пенсію разом зі зростанням тривалості життя.

«Розробка заходів протидії ситуації може тривати роками, а ефективна її вирішення може бути проблематичним», – йдеться в доповіді.